КИТАЙ

Почетный президент общества “Украина-Китай”- Леонид Кравчук

КравчукПерший Президент України Леонід Макарович Кравчук з 2006 року є Почесним Президентом товариства “Україна-Китай”.

Укр Прапор на Велик Кит Стiнi

Нацiональний прапор на Великiй Китайськiй Стiнi.

Китайська Народна Республіка визнала незалежність України 27.12.1991 року. Дипломатичні відносини між двома країнами було встановлено 04.01.1992 року.

У Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу, Харбіні та інших великих містах КНР, а також в САР Сянган (Гонконг) утворено низку українських асоціацій, які не мають формальної структури та не зареєстровані як організації, а представляють собою добровільні об’єднання, спрямовані як на вирішення поточних проблем їхніх членів, так і на задоволення національно-патріотичних потреб українських громадян. Зазначені об’єднання підтримуються Посольством та беруть активну участь в організації і проведенні інформаційних, іміджевих, патріотичних та культурних заходів.

З метою сприяння формуванню української громади у Китаї започаткована системна робота з українським студентством та діловими колами, проводяться спільні заходи, в тому числі, благодійні, в Посольстві та „Українському домі”.

—————————————————————–

Про діяльність “Українського дому” в Пекіні розповів його керівник Дмитро Танасійчук

Танасийчук Дмитрий
“Український Дім” активно взаємодіє з державними та громадськими організаціями, науковими установами та вищими навчальними закладами, а також творчими і молодіжними об’єднаннями України і Китаю.
Про це дуже докладно розповів Директор “Українського дому” в Пекіні Дмитро Танасійчук в інтерв’ю інтернет-виданню “Бізнес-цензор”.
Сам Дмитро Танасійчук вже більше 20 років проживає в КНР, закінчив Фуданскій університет в Шанхаї, є представником Української Торгової палати в Китаї, з 2014 року очолює “Український Дім” в Пекіні – компанію з розвитку торгово-економічного, науково-технічного та культурно-гуманітарного співробітництва України та КНР.
– Що таке “Український дім”, для чого він створений і яка команда працює?
– “Український Дім” – перша офіційно зареєстрована компанія, що має талановитий персонал з українських і китайських співробітників, а також свій власний офіс в Пекіні, метою якої є розвиток китайсько-українського торгово-економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.
Тісно співпрацюючи з Посольством України в КНР. “Український Дім” отримує фінансову підтримку і з боку китайського бізнесу – китайської телекомунікаційної компанії Xinwei Group ( “Сіньвей”). Що, в свою чергу, тільки підтверджує зацікавленість китайського бізнесу в розвитку співпраці з Україною.
Три роки тому Посол України в КНР Олег Дьомін попросив допомогу в створенні відповідного майданчика для розвитку торгово-економічного, культурного і гуманітарного співробітництва між двома країнами. Ми повинні бути найбільш ефективною платформою з розвитку взаємодії між двома країнами.Танасийчук Д в Пекине
– Як “Український дім” сприяє налагодженню зв’язку між країнами?
– Надаємо кімнати для переговорів і тимчасові робочі місця для представників українських компаній, даємо перекладачів, готуємо запрошення і забезпечуємо візову підтримку.
Наші співробітники від імені замовників беруть участь в переговорах, виставках, роблять переклади, готують і проводять презентації, перевіряють і изуч ают можливості потенційних китайських партнерів. Участь в тематичних форумах, семінарах та конференціях в Китаї, пошук і організація переговорів з потенційними китайськими партнерами.
– Представники яких галузей українського бізнесу найчастіше звертаються?
– Ми презентували можливості співпраці декількох українських областей, презентували індустріальний парк “Біла Церква” і продовжуємо роботу із залучення в нього китайських компаній.
Спільно з Посольством України в КНР для китайських бізнесменів і інвесторів були презентовані можливості співпраці з агрохолдингом Ukrlandfarming за участю міжнародної юридичної компанії Dentons. Провели презентації “Міжнародних авіаліній України” і компанії “Кий Авіа”.
Крім того, для компанії Corum Groupс провели практичну конференцію, присвячену питанням співробітництва з видобутку вугілля в тонких пластах. Для китайських компаній проводили семінари про можливості інвестування в економіку України за участю представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, інвесткомпанії Sigma Bleyzer, а також нашого партнера – української громадської організації SilkLink.
“Український дім” бере активну участь у заходах, що проводяться Посольством України в КНР, а також організовує безліч інших заходів в приміщенні диппредставництва. Спільно провели бізнес-форуми за участю провідної української інвесткомпанії DragonCapital і юридичної фірми DLA Piper, на яких китайських підприємців ознайомили з інвестиційними можливостями, реальними проектами, а також нюансами юридичної та податкової системи України – розповів Дмитро Танасійчук.
– Чим відрізняється менталітет українських і китайських бізнесменів? Як ці особливості впливають на успішність інвестування та співробітництва китайських партнерів з України?
– Менталітет і підходи до ведення бізнесу українців і китайців відрізняються. Найважливіший – початковий етап налагодження співпраці. У Китаї для того, щоб підписати контракт необхідно провести багато зустрічей і переговорів. Тут допоможуть професійні менеджери та перекладачі, які працюють в нашій компанії.
Як правило, китайські партнери не довіряють письмовою спілкування і хочуть особисто переконатися в порядності партнера, і важливо постійно підтримувати з ними телефонні і особисті контакти. Переклад матеріалів і листів повинен бути високого рівня.

Китай успішно інвестує мільйони доларів США в Україні

Киев ожидает китайских инвестиций в украинский IT-сектор Картинки по запросу флаг китай фото Председатель украинского Государственного инновационного финансово-кредитного учреждения Владимир Ставнюк в четверг заявил, что крупнейшими инвесторами в Украинский IT-сектор являются оффшорные зоны и Европейский Союз. При этом, по его словам, Киев ожидает китайских инвестиций в украинский IT-сектор в 2017 году. «Надеемся, что в ближайшее время активно в Украину будет инвестировать Китай», — сказал Ставнюк.   «Надеемся, что в ближайшее время активно в Украину будет инвестировать Китай», — сказал Ставнюк. Ставнюк опоздал с предсказаниями. Ведь Китай уже давно успешно инвестирует миллионы долларов США в украинский IT-сектор, и не только в него. Китайский «Укртелеком» В конце 2015 года «Укртелеком» подписал договор с китайскими China Development Bank (CDB) и производителем Huawei, которые выступили главными партнерами украинского оператора по модернизации его старых медных сетей телефонной связи и интернета. Китай Пекин аэроп Как сказано в финансовом отчете «Укртелекома» за 2016 год, программа рассчитана на период с 2016 по 2019 год. В ее результате телефония «Укртелеком» переведет все переговоры в IP-телефонию и увеличит скорость доступа в интернет до 50 Мбит/сек. Как указано в отчете компании, общий объем инвестиций в программу составит примерно 4,9 млрд грн. Причем китайские инвесторы мало чем рискуют. Поставки дорогостоящего оборудования крупнейшему украинскому интернет-оператору китайский Huawei осуществляет под залог самого оборудования. Его стоимость, согласно договору, составляет $45 млн (примерно 1,2 млрд грн). Еще $50 млн (1,35 млрд грн) «Укртелеком» получил в кредит от CDB. Срок погашения — до 2023 года, при этом по состоянию на 31 декабря 2016 года задолженность по этой кредитной линии уже составила  почти $13 млн  (343 млн грн). Согласно данным, опубликованным в отчете «Укртелекома», за 2016 год общая сумма залогов увеличилась на 400 млн грн. — до 1,8 млрд грн. При этом вся недвижимость «Укртелекома» оценивается в сумму около 4 млрд грн. Очевидно, что украинское предприятие все больше становится китайским. Руководство «Укртелекома» не может игнорировать мнение фактического собственника примерно половины активов предприятия. В самом ближайшем времени китайцы могу формализовать свои права собственности, войдя в капитал компании, принадлежащей Ринату Ахметову. Китай банк

  Альтернативная энергетика  В конце 2016-го китайская компания CNBM завершила оформление права собственности на 10 крупнейших солнечных электростанций в Украине общей мощностью 267 МВт. Об этом заявил Юнчжи Чен, гендиректор китайской CNBM New Energy Engineering Co., Ltd.   Комментируя информацию о покупке одной из украинских компаний «Нептун Солар», он уточнил, что это была последняя сделка по оформлению собственности 10 солнечных электростанций, полученных за долги, тогда как права на все остальные девять станций были оформлены ранее. «В целом мы вложили около $1 млрд в виде инвестиций и финансирования, в том числе — в виде товарных кредитов. Более 168 млн евро были конвертированы в капитал 10 солнечных электростанций. Приобретение контроля над указанными активами было осуществлено в обмен на погашение невозвратной и безгарантийной задолженности на эту сумму по товарным операциям по поставке оборудования», — сказал Чен. Китай пром банкСхема идентичная той, которую применили в «Укртелекоме»: поставлялось высокотехнологичное оборудование, причем это оборудование являлось залогом. После того, как украинская компания не могла рассчитаться за него, она переходила в собственность китайской корпорации. Такая схема позволяет китайцам обезопасить себя от финансовых махинаций. Она возможна, поскольку Китай производит высокотехнологичное оборудование, уникальное по своим ценовым параметрам. Заменить его можно, но только за значительно большую цену. Тем временем технологическая интервенция Китая на Украину может получить качественное развитие.  Китай шанхай

Китайско-украинский технопарк  Как отмечает директор международного Фонда Блейзера Олег Устенко, в ближайшей перспективе возможно усиление китайского юаня относительно доллара под давлением США. Это сделает невыгодным китайский экспорт, и в Поднебесной уже сейчас ищут выходы из этой ситуации.  Одним из вариантов может быть открытие производства на Украине. Это выгодно по двум причинам: во-первых, средняя зарплата по Украине примерно в два раза ниже средней зарплаты в Китае, а во-вторых, у Украины действует ЗСТ с ЕС, что позволит произведенным на Украине китайским товарам гораздо легче заходить на европейский рынок. «Так почему бы китайскому бизнесмену не сэкономить 10% на импортных пошлинах, да еще и на дешевизне рабочей силы украинцев и не “переехать” сюда… Он это начнет очень активно делать уже в ближайшем обозримом будущем», — заявил экономист в комментарии Golos.ua. Интерес к развитию производства на Украине в конце прошлого года выражал председатель Международной торговой палаты Шелкового пути (SRCIC — Silk Road Chamber of International Commerce) Люй Цзяньчжун. По его словам, КитайКитай уже сделал свое предложение, и теперь мяч на стороне Киева. «Мы видим, что инвестиционный климат в Украине улучшается, улучшаются отношения между Украиной и Китаем. Мы надеемся, что будем иметь возможность участвовать в индустриальных парках, также привлекать китайские инвестиции через Китайскую торговую палату. Мы предоставили наши комментарии и наш план сотрудничества по индустриальным паркам украинской стороне. Украинская сторона находится в процессе их изучения. Ждем ответа», — заявлял он.   Люй Цзяньчжун подчеркнул, что у китайского бизнеса есть очень большая заинтересованность в развитии и создании индустриальных парков в Украине. Не меньше IT-сектора китайцев интересует украинская традиционная энергетика.  Китай кафе

Китайский «Нафтогаз» Еще в конце 2012 года «Нафтогаз» договорился о привлечении у Государственного банка развития Китая (China Development Bank Corporation) кредита на сумму $3,6 млрд на 19 лет для реализации программы замещения потребления природного газа украинским углем. Этой кредитной линией украинская компания не воспользовалась до сих пор, однако не исключила получение этих денег из своих планов.   В 2015 году «Нафтогаз» подал в Минэкономразвития четыре инвестиционных предложения в рамках данной кредитной линии. В частности, это проект модернизации систем индивидуального отопления в частных домах малообеспеченных потребителей, два проекта по строительству ТЭС в Киеве и Львовской области, а также закупка бурового и вспомогательного оборудования для увеличения добычи газа компании «Укргаздобыча». В июне 2016 года украинский госхолдинг обратился к китайским партнерам с просьбой продлить срок доступности кредитных средств. В конце августа 2016 года Банк развития Китая продлил срок доступности этого кредита для выборки средств «Нафтогазом» до 25 декабря 2017 года. Скорее всего, схема та же, что с солнечными электростанциями и «Укртелекомом». «Нафтогаз» получает товарный кредит, где залогом выступает дорогостоящее оборудование. В случае невыплат по кредиту китайская сторона получает контроль над активами предприятия.

Украино-китайский АПК   Еще при президенте Викторе Януковиче был оформлен кредит $3,6 млрд. Согласно подписанному соглашению, Украина обязалась поставлять в Китай зерно. За выполнение украинских обязательств отвечало предприятие Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины (ГПЗКУ). В течение полугода с июля 2014 по январь 2015 года украинская госкорпорация должна была поставить китайской стороне более 3,3 млн тонн зерна, включая 1,1 млн тонн кукурузы, 1 млн тонн пшеницы, около 0,8 млн тонн ячменя. Около половины указанного объема нужно было отгрузить уже до конца октября 2014 года, а остальное — в течение ноября того же года.   По информации китайской стороны, к началу ноября Украина сумела выполнить всего 1 из 19 подписанных контрактов, поставив только 65 тыс. тонн кукурузы вместо необходимых более полумиллиона тонн. Куда делся первый транш китайского кредита — $1,5 млрд — неясно. Пока в международных судах шли разборки по первой части кредита, вторая была заблокирована. При этом второй транш не денежный, а товарный — китайские средства защиты растений, техника, элеваторное оборудование. Все это должно было пойти на строительство заводов по производству биодизеля и по переработке кукурузы. По последним данным, Китай и Украина достигли компромисса по зерновому кредиту. Согласован план закупок на 2017 год и форвардная программа посева озимых зерновых. Киев также обязался  до 2020 года приобрести на полученные средства 3 тыс. вагонов-зерновозов для создания своего логистического парка. При этом китайские инвесторы намерены выкупить ГПЗКУ в процессе анонсированной Кабмином приватизации.  Они надеются получить в свое распоряжение линейные и портовые элеваторы, мельницы, комбикормовые и крупяной заводы.  Китай Рус

Земельный вопрос Еще в 2013 году  Китай собирался инвестировать в 3 млн. га сельскохозяйственных земель Украины. Тогда же украинские СМИ писали о договоренностях между  государственной компанией Китая Xinjiang Production and Construction Corps и  украинской фирмой KSG Agro. Предполагаемый  контракт предусматривал аренду 100 тыс. га земли. В декабре 2016 года между  Украинской аграрной конфедерацией (УАК) и Китайской торговой ассоциацией был подписан меморандум о сотрудничестве, который дает китайскому бизнесу доступ к самой актуальной информации по украинскому АПК. Если на Украине все же будет введен рынок сельскохозяйственных земель, то китайцы смогут с выгодой использовать эти данные для покупки украинских черноземов.

Реальная война   Киевские власти активно сопротивляются российскому влиянию на украинскую экономику, ради этого уничтожаются высокотехнологичные отрасли промышленности, завязанные в основном на российских заказчиков — ракетная, вертолетная, кораблестроительная. Ведутся разговоры о евроинтеграции, однако в действительности украинский бизнес делает все возможное, чтобы не допустить западных инвесторов к прибыльным  украинским активам. Для этого всячески тормозится приватизация таких предприятий, как Одесский припортовый завод.  Китай армия импер

А в это время на Украину по-тихому заходит Китай. Его кредиты и инвестиции уже превзошли все кредиты МВФ вместе с $3 млрд от России. При этом риски минимальны — кредиты даются товаром под залог самого товара. Помимо этого в их планы входит строительство высокотехнологичных предприятий на Украине для того, чтобы заходить на  европейский рынок. Высокий уровень локализации не нужен — достаточно отверточной сборки. Рынок земли, будет он введен, тоже столкнется с активным внедрением китайского капитала. Параллельно скупаются остатки технологий, доставшихся Украине от СССР. Последний случай — продажа полной технической документации по самому большому в мире транспортному самолету АН-225 «Мрия» китайской China airspace.   За страну ведут тихую борьбу иностранные государства. Судя по всему, в этой войне лидирует Китай, имеющий четкую стратегию и значительные ресурсы. В частности, КНР создала фонд объемом 10 млрд евро для инвестиций в Восточную Европу. Фонд учрежден на основе китайской холдинговой компании Sino-CEEF, призванной активизировать сотрудничество Китая и ЕС. Рост китайского влияния на Украине выглядит неизбежным. Украинский бизнес будет вытесняться китайским, соответственно, и политическое влияние КНР на Украине будет расти.

Прес-служба земляцтва за матерiалами: Василь Темний

КИТАЙЦi  АКТИВНiШЕ ВiДВiДУЮТЬ  Україну 

У 2016 році кількість китайців, які відвідали Україну, стала рекордною за останні 10 років. Про це  повідомила Державна служба статистики.
За даними відомства, в період з січня по грудень минулого року в Україні побувало 20,6 тис китайців. Причому 95,3 % від в’їзного потоку припало на жителів континентального Китаю, а решта 4,7 % – на тайванців і сянганців.
У минулому році керівництво України зробило важливий крок у сфері лібералізації візового режиму з КНР. Зокрема, з 20 червня 2016 року в київському аеропорту “Бориспіль”, а з 1 жовтня – ще й в аеропорту “Одеса” / м. Одеса/ діє спрощений порядок в’їзду на українську територію для китайських бізнесменів і туристів. Він передбачає оформлення віз терміном до 15 днів після прибуття в один з двох зазначених повітряних портів.

Концерт на честь 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин з КНР

Секретар Тихоокеанського земляцтва Андрiй Ардашев повiдомив про урочистий концерт, що вiдбувся у зв”язку з вiдзначенням   25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР.

15  січКонцерт посол в Китаеня у Тяньцзінському концертному залі відбувся урочистий концерт відомого українського віолончеліста Олександра Пірієва у  рамках відзначення 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою. У програмі вечора пролунали твори М.Скорика, Є.Станковича, К.Дебюссі, С.Рахманінова та інших. Окрім цього, гості мали змогу насолодитися прем’єрою п’єси Є.Станковича «Спомин про країну Лотоса», який він написав після відвідання Китаю декілька років тому.

Дьомiн1
На заході були присутні Посол України у Китаї О.Дьомін з дружиною, представники місцевої влади, китайські студенти-україністи, а також працівники української дипустанови.
Пресс-служба
ПРГОУ “Схiдна Слобода”

СВЯТВЕЧIР в ЧАНЧУНІ

… Цього року з наближенням Різдвяних свят було заплановано святкування, зустріч всіх разом на Святвечір, відповідно з українськими стравами, в українських вишиванках та з українськими колядками -повідомляє  Мар”яна Гринів на сайті  http://hromada.club/svyatvechir-v-chanchuni/     .Sveatvechir
Ми замовили кімнату в Німецькому ресторані-пивоварні, дизайн і оформлення якої схожі на наші українські колиби, і де великий довгий стіл для 20 осіб, як на мене ідеальне місце для такої події. Ось і всі почали сходитись: у вишиванках, вінках з квітів, одязі з українською символікою, як приємно! Ми обговорили і поділились хто що по можливості приготує, чи принесе до столу, і в результаті частувались кутьою в моєму виконанні, пампухами з маком та з варенням які приготувала Оксана, варениками від Дарини, голубцями від Юлі, смачним тортом «З Різдвом Христовим!» від Яни, а також різними холодними закусками, такими як мариновані огірки, оселедець, оливки та фрукти які принесли з собою, а ще замовили рибу, картоплю, хліб, і получилось «як вдома».
Після смачної дружньої вечері почали колядувати колядки (особливо активно колядували діти, та ще й кожному окремо, і казали: «давай п’ятака», молодці!). А потім ще були танці!!! В цьому ресторані, на щастя працюють музиканти та співаки з України, ой як нам повезло, крім нових знайомств, та ще й потанцювали під українську музику. Після нашого такого чудового вечора повернувшись додому було дивне відчуття, ніби побувала вдома, ніби то все снилось. Супер! Моє бажання збулось! Будучи на другому кінці континенту ми повинні бути разом, ми повинні спілкуватись, підтримувати один одного, допомагати, бо як не кажи, як зустріну когось тут, і питаю «Ти звідки?» у відповідь: «С Украины» чи «From Ukraine» «Я теж!» і аж хочеться обійняти, бо при буденному спілкуванні з китайцями чи іншими іноземцями не вистачає українців, бо вони такі рідні, у нас багато спільного, нас багато чого об’єднує…

________________________________________________________________________

ТИ Ж МЕНЕ ПIДМАНУЛА – Спiвають китайськi друзi

https://www.facebook.com/ukrembcn/videos/678453112323193/

http://china.mfa.gov.ua/ua/ukraine-cn/culture

27 ноября в 19:12

https://laowaisha.ru – наш новый проект о Китае запущен в тестовом режиме. Он женский! Буду ОЧЕНЬ рада критике и советам! Женщины, не стесняйтесь

………………………………….          УСПП в Пекине ……………………….                              УСПП в Пекине  выступил соучредителем Торгово-промышленного альянса “Один пояс, один путь”

Бизнес-объединения 21 страны Азии и Европы, в том числе Украинский союз промышленников и предпринимателей (УСПП), основали Торгово-промышленный альянс “Один пояс, один путь” (Belt&Road Industrial and Commercial Alliance, BRICA).

Как говорится в сообщении УСПП, церемония основания BRICA прошла в Пекине.

“Мы хотели бы, чтобы наши партнеры рассматривали нашу страну не только как транзитную зону для поставки товаров в Европу, но и как площадку для создания новых производств”, – приводится в релизе комментарий первого вице-президента УСПП Василия Хмельницкого

По его словам, УСПП надеется на дополнительное привлечение инвестиций и продвижение интересов украинского бизнеса благодаря основанию нового альянса.

BRICA – неправительственная международная организация, объединяющая на добровольной основе национальные бизнес-ассоциации стран Азии и Европы. Название “Один пояс, один путь” заимствовано у одноименной инициативы правительства КНР, нацеленной на формирование новой модели международного сотрудничества и развития с помощью укрепления действующих региональных двусторонних и многосторонних механизмов и структур взаимодействий с участием Китая. Для реализации стратегии и инвестиционных проектов в странах, присоединившихся к ней, Китай создал отдельный фонд финансирования, в который уже внесены более $40 млрд в качестве уставного капитала, указывает УСПП.

******************

Новорiчнi подарунки для малят Луганщини-iграшки вiд громади Гуанчжоу

Вінницький «Дід Мороз» Олександр Шемет та «компанія» вже за десять днів, 15 грудня, відвідають дитячі будинки Луганщини та привітають дітей із наступаючим Новим роком.  У так звану «сіру зону» Олександр Шемет поїде із Андрієм Нечипоруком та Олександром Поповим (сотник «Мистецької сотні «Гайдамаки»). ХромадаЗавантажити вже відому у зоні АТО «швидку» та вирушити активісти планують 15 грудня.  За кілька днів планується відвідати 12 дитячих будинків – усі, які є у Луганській області. Дітям повезуть іграшки, речі та смаколики – печиво, цукерки. Китайська діаспора із Гуанчжоу теж допомогла і передала волонтерам 500 високоякісних іграшок.

Бiльше на порталi: http://vezha.vn.ua/vinnytski-didy-morozy-vyrushat-u-siru-zonu-luganshhyny-pryvitaty-ditej/

Форум-Выставка По Бизнесу С Китаем. 

Почему вам обязательно нужно быть или о том что будет этих два дня:
– успешные кейсы построения бизнеса с Китаем;
– выставка товаров, которые можно увидеть своими глазами, оценить высокое качество и пообщаться с поставщиками;
– решения вопросов с таможней;
– варианты закупок;
– маркетинговые стратегии;
– сайты и реклама;
– 9 мощных спикеров;
– правильное окружение – полный зал единомышленников и людей которые мыслят бизнесом, закупками, продажами, маркетингом.

Уже на этих выходных.  Детали на сайте
http://forum.dimakovpak.com/
или по телефону
+38063 075 4699

Китай разрешил украинцам находиться в Шанхае шесть дней без виз

В числе доступных городов также Ханчжоу и Нанкин.

С 30 января граждане 51 страны, в числе которых Украина, смогут находиться 144 часа без оформления визы на территории Шанхая, а также провинций Цзянсу и Чжэцзян.

“С санкции Госсовета КНР, с 30 января текущего года во всех открытых для зарубежных стран морских, сухопутных и воздушных контрольно-пропускных пунктах Шанхая и воздушных КПП Нанкина (административный центр провинции Цзянсу), а также Ханчжоу (административный центр провинции Чжэцзян) вводится 144-часовой безвизовый режим для граждан 51 страны, включая Россию, Украину, США, Канаду, Францию, Германию, Великобританию, Бразилию, Мексику, Японию, Республику Корея”, – сообщает государственное информагентство Китая “Синьхуа”.

Безвизовый режим актуален для транзитных пассажиров, которые совершают поездку в третью страну или регион транзитом через КПП указанных районов.

С 2013 года в Шанхае, Ханчжоу и Нанкине действовал 72-часовой безвизовый режим для транзитных пассажиров 51 страны. Теперь же предельный срок пребывания увеличен вдвое.

АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ ТА ВИПУСКНИКІВ КИТАЙСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

За ініціативою українських студентів пекінських університетів та за активної підтримки Посольства України в КНР у квітні 2014 року створено Асоціацію українських студентів та випускників китайських університетів.

Завданням цієї Асоціації є згуртування та налагодження контактів між українськими студентами. Окрім цього, не тільки між самими студентами, що навчаються в різних університетах та містах Китаю, а також між ними та університетами, професійними спілками, китайськими та українськими компаніями, та іншими потрібними студентам організаціями та осередками.

У вересні 2014 р. китайська компанія Xinwei Telecom Industry Group разом з Посольством України в КНР відкрили в Пекіні «Український дім», метою якого є сприяння економічним, торговельним та культурним обмінам між Китаєм і Україною.

Посольством України в КНР на постійній основі практикується організація і проведення таких заходів:

– культурно-мистецькі виставки (живопис, графіка);

– «круглі столи» з актуальних питань розвитку України;

– кінопокази, відкриті лекції для студентів китайських університетів;

– презентації відомих українських колективів класичної та популярної музики, в тому числі у форматі зустрічей з китайськими продюсерами, переговори між українськими та китайськими арт-менеджерами та театральними діячами, фахівцями кінематографу;

– спільні з представниками місцевої влади та громадськості заходи з відзначення урочистих для України подій, днів пам’яті тощо.

Так, протягом 2015 р. та протягом січня-лютого 2016 р. проведено низку заходів культурно-мистецького спрямування, зокрема:

– в рамках візиту до Китаю, з метою проведення лекцій у китайських ВНЗ, проведена творча зустріч з відомим тенором України, Народним артистом України, Лауреатом Національної премії ім.Т.Шевченка Володимиром Гришком;

– церемонія відзначення 201-ї річниця з дна народження Великого Кобзаря у парку Чаоян (м.Пекін) за участю представників української громади та студентства, китайських митців, представників провідних китайських ЗМІ;

– у рамках реалізації соціального проекту українського громадського діяча, журналіста і мандрівника Миколи Подрезана «Планета Земля – погляд з інвалідного візка», проведено зустріч з Китайської федерацією інвалідів, а також творчий вечір в «Українському домі» в м. Пекін;

– персональна виставка графічних робіт української художниці Альони Оласюк, яка привернула увагу багатьох китайських митців, зокрема експертів сучасного мистецтва;

– у рамках візиту до КНР, проведена лекція відомого українського правозахисника, публіциста та релігієзнавця, віце-ректора Українського Католицького Університету Мирослава Мариновича на тему «Цінності в Україні сьогодні: суперечлива динаміка»;

– в рамках опрацювання можливості заснування культурно-мистецької платформи, в Сучжоуському університеті організовано низку лекцій відомого українського дизайнера Анжели Лисиці на тему «Українське традиційне вбрання»;

– виставка документальної фотографії «Китайське фольклорне автентичне фото – Барвисте Гуйчжоу», за участі представників Мінкультури України та Голови спілки фотографів України (м.Гуйян, провінція Гуйчжоу);

– Дев’ятий фестиваль кухні народів світу, який проводився у Пекіні за сприяння Китайської асоціації міжнародних зв’язків з громадськістю, Міжнародного каналу телебачення ССТВ та журналу «Дипломат»;

– представлення української культурної  спадщини на Десятій Міжнародній виставці культурної та креативної індустрії.

Значна увага приділяється іміджевій роботі, передусім у контексті відзначення 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та Дня скорботи за загиблими у цій війні. З цією метою ініційовано, у м.Ченде (провінція Хебей, КНР) спільно з керівництвом уряду міста, проведено церемонію покладання вінка до Меморіалу загиблим воїнам у Другій світовій війні (квітень 2015 р.). У рамках візиту депутатської групи ВРУ до Китаю, проведено покладання квітів до Меморіалу народного героя Китаю українського льотчика Григорія Кулішенка у м.Чунцін (червень 2015 р.).

У значній мірі сприяло підтримці позитивного іміджу нашої держави проведення круглого столу на тему «Перспективи стратегічного співробітництва між Україною і Китаєм». У заході взяли участь керівники та співробітники таких мозкових центрів КНР, як Інститут Росії, Східної Європи і Центральної Азії Китайської академії соціальних наук, Інститут Росії Китайської академії міжнародних відносин, Центр «Один пояс, один шлях» Китайського інституту міжнародних досліджень при МЗС КНР, Центр українських досліджень Даляньського університету іноземних мов. З української сторони були представники Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові  України, Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, Центру сучасного Китаю «Тянься лінк», «Українського дому» у Пекіні та Посольства України (листопад 2015 р.).

Робота з китайськими ЗМІ культурно-гуманітарного спрямування. Значне зростання їхнього інтересу до української тематики викликало проведення за участю КІЦ таких заходів:

За участі української громади та студентства у Пекіні в Посольстві проведено акцію з плетіння українських віночків, які були передані студентам з Україні для представлення під час Міжнародних днів культури в університетах по всьому Китаю (Пекін, Харбін, Тяньцзін, Ухань) (квітень 2015 р.).

З нагоди відзначення міжнародного Дня захисту дітей Посольством проведено благодійний аукціон українських творів мистецтва, кошти з якого були направлені у дитячі будинки сімейного типу, що перемістилися з окупованих територій (червень 2015 р.).

Спільно з пекінською галереєю українського мистецтва «Катюша» Посольство України в КНР у музеї «Цзіньтай» провело урочистий вечір українсько-китайської дружби «Натхнення. Творчість. Взаєморозуміння», в рамках якого відбулося урочисте відкриття скульптури українського легкоатлета Сергія Бубки, автором якої є відомий китайський скульптор Юань Сікунь, а також виставки живопису українських художників старшого покоління, зокрема Т. Яблонської, С. Григор’єва, О.Фоміна, М. Божия та ін. (грудень 2015 р.).

У Посольстві України в КНР проведено благодійнитй захід під назвою «Любов не знає кордонів, теплі серця б’ються в унісон», в якому взяли участь понад 15 китайських компаній, які передали теплий одяг та електронні іграшки для дитячих будинків-інтернатів сімейного типу з постраждалих регіонів України на суму близько 10 тис.дол.США (січень 2016 р.).

У запровадження єдиного механізму взаємодії МЗС з діловими колами, їх об’єднаннями та асоціаціями з питань торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва має на меті підвищення ефективності роботи Міністерства закордонних справ України та закордонних дипломатичних установ в зовнішньоекономічній сфері, надання ними дієвої допомоги національним виробникам у розширенні ринків збуту української продукції, залученні іноземних інвестицій у пріоритетні сфери національної економіки.

Звернення компанії щодо отримання дипломатичного сприяння має бути надіслано на адресу Ради експортерів та інвесторів при МЗС України:

Міністерство закордонних справ України
Управління економічного співробітництва 
Рада ескортерів та інвесторів при МЗС України
01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1

Ел. пошта: rei@mfa.gov.ua 
Факс: (044) 238-18-94.

*********************

У січні 2015 р. відбулася зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єром Державної ради КНР Лі Кецяном у рамках Всесвітнього економічного форуму (м. Давос). У жовтні 2014 р. Міністр закордонних справ України П.А.Клімкін провів зустріч з Міністром закордонних справ КНР Ван Ї на полях Саміту АСЄМ у Мілан.

Існує міжпарламентська співпраця між Верховною Радою України та Всекитайськими зборами народних представників. У нинішньому складі Верховної Ради України функціонує група з міжпарламентських зв’язків з КНР на чолі з депутатом А.В.Павелком. У ВЗНП КНР працює група дружби з Україною на чолі з Головою Комітету у закордонних справах Фу Їн. У рамках міжпарламентських контактів у червні та грудні 2015 р. було здійснено два візити до КНР груп народних депутатів України на чолі з Ю.В.Луценком та А.В.Павелком.

У грудні 2015 р. відбувся ознайомчий візит до України заступника керівника Міжнародного відділу ЦК КПК Чжоу Лі, з яким було проведено зустрічі в Адміністрації Президента України, Верховній Раді України та мерії Києва.

У січні та грудні 2015 р. в Пекіні відбулися політичні консультації на рівні керівництва МЗС двох країн з актуальних питань двосторонніх відносин та з тематики ООН.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Красивое здание на ул. Гоголя(Харбин)

China / Heilongjiang / Harbin / Харбин / Гоголя улица
Красивое здание на ул. Гоголя

Kravchuk L. M: In any case, will not be tolerated forced Ukrainization of Russians…

“…Ukrainians and Russians have lived for centuries in the Ukraine in peace and friendship. They are United by jointly shed blood, shared the joys and troubles….” – this is a long-standing and principled position of Leonid Kravchuk – ex-President of Ukraine and honorary President of the society of Ukraine-China

Кравчук листовка

………………………….  ЩАСТЯ ОЛЕКСАНДРИ  КОЗАК  ………………………..
http://hromada.club/shhastya-oleksandri-
 Подорожуючи по світу, проживаючи в різних країнах та пізнаючи людей різних національностей я отримала надзвичайний життєвий досвід і зрозуміла дуже багато важливих речей. В такий спосіб мій світогляд повністю помінявся. В кожній країні на одну і ту саму ситуацію люди будуть дивитися іншими очима. Ми робимо те, чого нас навчили в нашій країні, не задумуючись, чому повинно бути саме так. Ми не знаємо, що люди в інших країнах живуть інакше, в них зовсім інші життєві принципи та погляди на життя. Спочатку вони будуть здаватися нам дивними, можливо не правильними, проте спостерігаючи протягом якогось часу ми зрозуміємо, що нічого неправильного, дивного чи поганого в тому немає. Можливо навіть навпаки, повинно бути саме так як живуть вони, а не ми. Ми йдемо до школи, щоб потім поступити в інститут (в Америці дозволяють домашню школу, коли дитина повинна вчитися вдома, не ходячи до жодного закладу освіти. Один знайомий американець розказував, що в зв’язку з тим, що батьки не мали можливості протягом одного року водити його до школи, вчився він вдома, а коли через рік повернувся до школи, то в класі був найрозумнішим, решта учнів відставали від нього на 2 роки.) Потім ми поступаємо в інститут, щоб отримати хорошу роботу, проте чомусь тільки одиницям це вдається… Коли в людей є робота, їхньою метою стає великий дім з усіма зручностями, навіть, якщо вони там будуть жити одні і в журбі, так, саме в журбі, тому що насправді не важливо де ми знаходимося, важливо з ким ми знаходимося. Будь який рай може перетворитися в пекло, якщо ми будемо там не з тими людьми, так само як будь-яке пекло перетвориться в рай поряд з рідними і близькими серцю та душі.
Дуже часто ми боїмося відкрити свою душу іншим людям, боїмося, що вони нас не зрозуміють, осудять чи відвернуться від нас, але тим не менше, легше відкритися, дозволити вийти на зовні тому, що нас мучить, і ви побачите, що не всі вас будуть осуджувати, завжди знайдеться той, хто вас підтримає, і вам стане набагато легше. Набагато легше жити тоді, коли немає нічого на душі, що вас постійно тривожить!
Ще від маленької я захоплювалася країнами Латинської Америки, мені завжди подобалися їхні серіали, мова та танці. На даний момент я живу в Китаї, проте більшість моїх друзів є латино-американцями. І тепер, коли я живу в цьому середовищі, про яке я так давно мріяла, я ще більше закохалася в культуру цих людей. Від маленьких їх вчать жити в радості, не зважаючи на те, що в них є чи чого немає. Головним уроком для них є щастя. Дякуючи їм я навчилася бути щасливою, навчилася жити в радості, мирі та любові. Звучить, немовби я описую якусь секту, але це не так. Багато моїх друзів з моєї країни не підтримують моє бажання жити в мирі, щасті та любові, вони не вірять в те що це можливо, завжди шукають причини, щоб сказати: це не реально, замість того щоб почати діяти. Ніхто не є відповідальним за наше щастя окрім нас! Саме тому ми являємося тими, хто приймає рішення бути щасливим чи жити в горі та стражданнях.
Я живу і кожен день стараюся допомагати тим, хто потребує мою допомогу, не очікуючи нічого в замін! Найкращою подякою для мене є усмішка та очі наповнені радості! Бути щасливим на самоті… Не знаю чи це щастя, для мене щастя — бути щасливою з рідними, друзями, з просто знайомими, а іноді навіть і перехожими. А чим являється щастя для вас?
Пропавших в Мексике украинцев искали в Китае и на Донбассе

Украинцы в Мексике

Марина Буракова и Александр Батичкоtsn.ua

После сообщений о гибели в Мексикеукраинца –  25-летнего Александра Батичко, оказалось, что украинский МИД разыскивал его самого и его исчезнувшую жену – Марину Буракову в Китае.Друзья и родственники Бураковой и Батичко пришли в посольство Мексики в Киеве. Они недовольны тем, как мексиканская полиция разыскивает пропавших туристов, сообщаетТСН.

Александр и Марина отправились на отдых в Мексику и исчезли. Мексиканская полиция разыскала автомобиль, которым путешествовала пара. Рядом было тело мужчины. Но принадлежит ли оно Александру, следователи сказать не готовы. Необходима экспертиза ДНК. Друзья верят, что Марина и Александр живы. Их могут держать в плену или продать в рабство. Оказалось, что такое в Мексике случается часто.  Мексиканская полиция ведет поиски на территории штата Юкатан. Украинская милиция десять дней искала в Макеевке, после чего география расширилась до Донецкой области. Крупнейшими оригиналами оказались в МИД, — искали в Китае и просили родственников пропавших не учить, как им работать.  Друзья Александра и Марины стараются и сами что-то сделать. Думали даже нанимать частного детектива. Пока через Интернет в Мексике ищут людей, которые помогают искать пропавших.

Для мексиканского посольства они подготовили обращение. Просят власти двух стран Украины и Мексики взять под контроль расследование. После короткого разговора через переговорное устройство к людям вышла представительница посольства. Она забирала письмо и пообещала передать его руководству дипломатической миссии и договориться о встрече. По информации журналистов, посол Мексики все-таки приняла маму Марины Бураковой.

Ранее “Главред” сообщал, что украинский турист был найден мертвым в штате Юкатан на юго-востоке Мексики. По данным правоохранительных органов, его могли убить из-за крупной суммы наличности. По информации прокуратуры Юкатана, тело Батичко со следами насилия было обнаружено в арендованной им машине на одной из дорог Юкатана.

Также напомним, что в Мексике погибла одна гражданка Украины. Ею стала 26-летняяКристина Крикун. Девушку, как профессиональную танцовщицу, пригласили выступить с шоу-балетом в нескольких ночных клубах Мехико.

На избирательные участки в Китае украинцы пришли в вышиванках и с флагами

Большинство украинцев в Китае, которые участвовали в голосовании на выборах Президента Украины, отдали свои голоса за Петра Порошенко. На выборы большинство избирателей пришли в вышиванках и с украинскими флагами, сообщает Укринформ.

Всего в Китайской Народной Республике проголосовало 254 украинца из 705 зарегистрированных. Голосование происходило на двух избирательных участках в Пекине и Шанхае.

Pacific fraternity Ukrainian