НОВИНИ Земляцтва

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ “УКРАЇНСЬКОГО ДОМУ” В ПЕКІНІ  – КЕРІВНИК ДМИТРО ТАНАСІЙЧУК

“Український Дім” активно взаємодіє з державними та громадськими організаціями, науковими установами та вищими навчальними закладами, а також творчими і молодіжними об’єднаннями України і Китаю.
Про це дуже докладно розповів Директор “Українського дому” в Пекіні Дмитро Танасійчук.Танасийчук Д в Пекине

“Український Дім” – перша офіційно зареєстрована компанія, що має талановитий персонал з українських і китайських співробітників, а також свій власний офіс в Пекіні, метою якої є розвиток китайсько-українського торгово-економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.
Тісно співпрацюючи з Посольством України в КНР. “Український Дім” отримує фінансову підтримку і з боку китайського бізнесу – китайської телекомунікаційної компанії Xinwei Group ( “Сіньвей”). Що, в свою чергу, тільки підтверджує зацікавленість китайського бізнесу в розвитку співпраці з Україною.
Три роки тому Посол України в КНР Олег Дьомін попросив допомогу в створенні відповідного майданчика для розвитку торгово-економічного, культурного і гуманітарного співробітництва між двома країнами. Ми повинні бути найбільш ефективною платформою з розвитку взаємодії між двома країнами.

Творча молодь зближує народи на узбережжі Тихого Океану

У другій половині жовтня співзасновник Приморської регіональної організації українців “Східна Слобода” Надія Малих, як керівник ансамблю народного танцю “Веселка” виступила організатором відвідування з дружнім візитом, і виступів дитячо-юнацького складу колективу в містах Республіки Корея. Радуга в Корее дети
Незабутні враження від поїздки і виступів молодих артистів отримали, як корейські глядачі і наші співвітчизники в країні ранкової свіжості, так і самі юні виконавці “Гопака”, “Веснянки”, “Козачка” …Весел Гопак
В рамках цієї дружньої поїздки відбулася низка цікавих знайомств і спілкування з однолітками та колегами, захопленими національними видами мистецтв і народною творчістю.
Крім зустрічей і концертів наші молоді “гастролери” ближче познайомилися з географією, історією та звичаями сусіднього народу.Радуга дети в Корее
“Так танець і музика служать зближенню слов’янських культур і творчості народів Далекого Сходу” – сказала авторитетна лідер тихоокеанської української діаспори Надія Малих.
Як зазначили самі молоді учасники “Райдуги”, поїздка виявилася дуже цікавою та пізнавальною.

А. Марко
Прес-служба Тихоокеанського
земляцтва українців

КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ ТА УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА: ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ

Для тих, хто не мав змогу взяти участь у конференції СКУ, яка в листопаді відбулася в Торонто, ви можете тепер подивитися всі виступи на нашому каналі Ютуб. Ми будемо також їх висвітлювати на нашій сторінці. Конференція почалася з виступу Президента СКУ Евгенa Чолія на тему: Світовий Конґрес Українців та українська діаспора у просуванні інтересів українського народу: досягнення і перспективи.

Лiдери Світового Конґресу Українців засудили жахливі атаки у Північній Америці

Лiдери Світового Конґресу Українців висловлюють обуренi засудження з приводу здійснених  жахливих атак у Північній Америці. На офіційному сайті СКУ сказано: Світовий Конґрес Українців (СКУ) приєднується до міжнародного співтовариства в засудженні двох жахливих атак, що сталися в Едмонтоні, Канада, 30 вересня 2017 р. та в Лас-Веґасі, США, 1 жовтня 2017 р., спричинивши більше 55 смертей та численні поранення.

Від імені 20-мільйонної української діаспори СКУ висловлює щирі співчуття сім’ям постраждалих та молиться за всіх жертв цих безглуздих атак.

“Світовий Конґрес Українців висловлює солідарність канадському та американському народам з приводу цих людських трагедій,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

У нашого земляка ІВАНА Редкача ПОПЕРЕДУ ВАЖКИЙ БІЙ

РедкУкраїнський професійний боксер Іван Редкач  живе і тренується в Каліфорнії (США). 15 грудня у нашого земляка намічений бій з американцем Джоном Моліною – дворазовим претендентом на титул.

Украинский профессиональный боксер Иван Редкач, живет и тренируется в Каліфорнии  (США). 15 декабря у  нашего земляка  намечен бой с американцем Джоном Молиной – двукратным претендентом на титул.

НАМ ЗРОЗУМIЛА БIЛЬ БУДЬЯКОГО НАРОДУ

Артисти ансамблю народного танцю під керуванням співзасновника Тихоокеанського земляцтва українців Надії Малих взяли участь в зборах і концерті пам’яті про сумні події радянської історії 1937 року.Радуга в Уссурийске
У Приморському Уссурійську 16 вересня відбулися заходи в зв’язку з 80-річчям з моменту масового виселення корейців з Примор’я.  Восени 1937 року, за одну ніч були директивно (насильно) виселені всі корейці Приморського краю в Казахстан і Узбекистан.
Щоб віддати данину пам’яті жертв такої національної політики керівництва СРСР, щоб висловити повагу і солідарність з потерпілим народом,  в цей день представники українського земляцтва також взяли діяльну участь в проведенні пам’ятних заходів і концерту-реквієму.
Молоді артисти ансамблю народного танцю під керуванням Надії Малих виконали українські композиції і танці інших народів.Малых НГ
Як сказала сама Надія Малих, нам особливо зрозуміла біль будь-якого народу. Щорічно разом з корейськими спільнотами і приморськими людьми ми з гіркотою згадуємо ті події, віддаючи данину поваги народу, який не зламався,  не розлютився,  не зачерствів.

Прес-служба Тихоокеанського земляцтва українців «Слобожанщина» www.sloboda.info

Гопак в Примор’ї – першим номером святкування

Бурхливими оплесками, радісними вигуками «Гопак!» І захопленим свистом зустріли глядачі перші акорди музики і появлення на сцені самодіяльних і професійних артистів різних поколінь – учасників Заслуженого колективу культури ГопакПриморського краю ансамблю народного танцю «Райдуга».
У перший квітневий день любителі музики, народної пісні і хореографічного мистецтва відсвяткували тридцятирічний ювілей «Райдуги» і день народження Надії Малих – керівника цього відомого далеко за межами краю культурно-освітнього центру. У переповненому залі  було багато квітів і подарунків, якими шанувальники творчості цього унікального ансамблю намагалися висловити свою любов і вдячність Надії Георгіївні Малих і її вихованцям.  Весел Гопак

Ювілейний концерт став справжнім яскравим святом народної творчості. Привітати своїх колег з’їхалися з різних міст Далекого Сходу співаки і танцюристи-виконавці від корейських, грузинських, російських та інших національних творчих колективів. З величезним успіхом глядачам були представлені темпераментна Лізгінка, і зворушлива Молдавська рапсодія. Самі ж учасники «Райдуги» порадували гостей естонськими, циганськими національними, а також сучасними молодіжними та дитячими танцювальними і пісенними мотивами.
Поздравляет власть У паузах між концертними номерами на сцену піднімалися представники органів Влади, лідери громадських об’єднань, члени батьківського комітету молодшої групи ансамблю, і колеги-керівники творчих колективів національних діаспор, щоб привітати ансамбль і його невтомну натхненницю.
Надія Малих сьогодні є, мабуть, самою активною і авторитетною НГ Малыхпредставницею української національної діаспори в Приморському краї, що працює в сфері заощадження традицій і звичаїв національної культури. Вона є співзасновником Приморської регіональної громадської організації українців «Східна Слобода», найбільш впливовою учасницею Громадської Палати міста. А, як професійний режисер і педагог, вона не
тільки виступає постановником танцювально-художніх композицій, але ще і навчає молодь дбайливо зберігати і шанувати національну спадщину. Вона власноруч шиє і навчає вихованців виготовляти народні костюми.Зрители Радуги
«Українська пісня і танець завжди займає найбільш яскраве місце в багатобарвному спектрі« Райдуги »…», – так сказала у своєму привітанні від імені Асамблеї Народів Примор’я, керівник народного ансамблю «Горлиця» Тетяна Ткаченко. Багато добрих слів і гарячих оплесків було адресовано в цей день особисто Надії Георгіївні Малих і всім поколінням учасників «Райдуги». Сьогодні багато колишніх вихованці ансамблю успішно працюють в сфері культури, очолюють крайові установи та солістами в кращих народних колективах.
Від імені Тихоокеанського земляцтва українців Надію Малих і ансамбль-ювіляр привітав Секретар земляцтва Андрій Ардашев. «Особливо важлива і значима ваша творчість тим людям, які народилися і виросли далеко від тихоокеанського узбережжя. Нам завжди приємно чути не тільки рідні з дитинства пісні, а й бачити виконання наших народних танців, які так майстерно демонструють учасники такої чудової «Райдуги». Ми вас любимо, цінуємо і пишаємося Вами! »- сказав Голова ПРГОУ« Східна Слобода »Андрій Ардашев при врученні подячного подарунка-привітання Надії Малих.
Всі виступаючі висловили сподівання і побажання того, щоб «Райдуга» і надалі радувала своїх глядачів і шанувальників новими творчими успіхами, як вдома (в Примор’ї), так і на міжнародних фестивалях і конкурсах.
Гопак девчатаРедакція інформаційного видання та прес-служба Тихоокеанського земляцтва українців «Слобожанщина» також приєднується до теплих і щирих привітань колективу-ювіляру, бажає здоров’я радості і нових творчих успіхів Малих Надії Георгіївні. Ми знаємо, що всі життєві проблемиі й труднощі -тимчасовi. А народна творчість – вічна. Особливо при таких, як у «Райдуги», носіях і продовжувачах! Спасибі Вам, дорогі наші артисти.

Л. Карпенко
Прес-служба Тихоокеанського
земляцтва українців «Слобожанщина»

Тихоокеанські українці – в епіцентрі громадської активності

АфишаТам, де немає повноцінної Влади, ініціативу бере громадськість

«Діалог» – громадянський Форум з такою назвою ініційовано суспільством за активної участі лідерів українського земляцтва почав діяльність в Приморському краї.

Малых на Диалоге11 лютого  в великому залі Будинку Культури мiста Большой Камень  співзасновник Тихоокеанського земляцтва українців  Надія Малих – Заступник Голови Приморської організації українців “Східна Слобода”  в статусі члена Громадської Палати міста, зі схвалення присутніх представників соціально-активної частини жителів, експертів та активістів некомерційних організацій, громадських і підприємницьких об’єднань, духовенства, і запрошених депутатів місцевої Думи, а також запрошених гостей з органів Влади і громадських структур краю оголосила старт роботи Форуму «Діалог».

Большой Камень – це місто кораблебудівників і судноремонтників. Зварыч МД

У міста немає повноцінного глави виконавчої влади. Вже протягом трьох років тут працює тимчасовий керуючий – Виконуючий обов’язки Голови міської адміністрації.

Однак, гармонійно розвиватися місто може тільки в обставинах  максимальної мобілізації, і системної взаємодії всіх структур Бізнесу, Влади і Громадянського Суспільства – так вирішили самі ініціативні городяни Большого Камня.  В залеУже в перший день роботи Форуму були позначені найбільш актуальні питання, що хвилюють переважну більшість городян. Це в першу чергу міграційно-трудова політика, виживання культурно-освітніх організацій міста, здатність виконавчої влади міста вести ефективний діалог і співробітництво з населенням і Бізнесом за участю соціально орієнтованих організацій. Охочих висловитися з цих і багатьох інших питаннь в ході головного пленарного засідання виявилося багато. Кожен з виступаючих лiдерiв громади говорив про наболіле, і про те, чим він особисто, або його організація може бути корисна місту і своїм колегам-громадським активiстам.  Форум

Заступник Голови муніципальної  Думи Андрюхин А.В., та керівники підприємницьких структур міста висловили готовність всіляко сприяти здоровим і корисним ініціативам, що пропонуються і втілюються активною громадськістю міста.

В якості запрошених у роботі форуму взяли участь Секретар Тихоокеанського земляцтва українців Андрій Ардашев, і інші делегати – представники приморського українства. Ардашев на Собрании Андрiй Ардашев  коротко поділився з присутніми своїм досвідом роботи того періоду, коли в 2005-2006р вiн був Співголовою Громадської палати міста Владивостока. Дав високу оцінку важливості таких форумів, як “Діалог”. З приводу конкретних проблем міста в ході спілкування з форумчанами Андрій Ардашев нагадав, що той, хто закриває школи та храми, той буде змушений відкривати в’язниці. І тому закликав місцеву Владу і Бізнес з бiльшою увагою ставитися до проблем освітніх і культурних організацій.    З цікавою і натхненною промовою до громадського актива звернулася Марія Зварич – господиня музею-садиби “Українська хата”.  Мария Зварич

Зав кафедрыЖителі хочуть, щоб гармонійно і системно відкривалися нові виробничі потужності, створювалися робочі місця, і розвивалася соціальна сфера. Щоб після багаторічної «закритості», разом з економічними можливостями в місто приходили і гуманітарно-перспективні, і духовно-збагачуючi людей цінності.  Открытие Малых НГ

Провідна і одна з ініціаторів Форуму Надія Малих подякувала за сприяння в підготовці та проведенні цього заходу особисто депутату Думи (Зак.Собрания) Приморського краю – керівника Громадського Фонду Костянтина Богданенко, і іншим небайдужим до турбот громади представникам Бізнесу і Влади.Гимн на Форуме

Завершився робочий день I Громадянського Форуму «Діалог» цікавим яскравим концертом місцевих творчих колективів.Закарпатский танецДети

А. Марко  Прес-служба ПРГОУ «Східна слобода»

ПЕРЕМОГУ ЗДОБУЛА українка  Еліна Світоліна

Українська тенісистка Еліна Світоліна перемогла на турнірі Taiwan Open  Елiна Свiтолiна
Еліна завоювала п’ятий трофей у кар’єрі, здобувши перемогу на міжнародному турнірі Taiwan Open. У фінальній зустрічі вона перемогла китаянку Пен Шуай з рахунком 6:3, 6:2.

НАШI ЗЕМЛЯКИ – ЧЕМПIОНИ

28 января  Иван Редкач одержал важную победу в очередном Иван победительбоксерском бою.  Гордимся нашим чемпионом. Редкач анонсРедкачи готовятся к бою

В юниорском Открытом Чемпионате Австралии по теннису победительницей стала наша соотечественница Марта Костюк. Гордимся нашей юной звездой спорта! MARTA KOSTYUK IS THE JUNIOR AUSTRALIAN OPEN CHAMPION!!! Well done Marta!!!!! We are extremely proud of you!Марта Костюк

Вшанування діячів української народної культури і мови

НаграждениеУ Владивостоку відбулося вшанування українським земляцтвом працівників  народної культури, діячів української мови та слов’янської писемності. Подiя була приурочена   до відповідних  Всеукраїнських свят, якi щорічно відзначаються в листопаді.
Згідно з українськими традиціями, вшанування і вираз подяки проводилося  у формі дружнього застілля, i проходило в банкетному залі ресторану “Синдикат”.
Москаленко и Ардашев Секретар Тихоокеанського земляцтва Андрій Ардашев, а також керівники Приморської організації українців “Східна Слобода” відзначили внесок творчих колективів та їх керівників, а також окремих  журналістів, поетів, публіцистів і майстрів народного ремесла в збереження і популяризацію кращих традицій української культури та мистецтва, мови і писемності . Тим, хто словом і творчістю допомагає українцям далеко на сході не втрачати зв’язку між собою і своєю малою Батьківщиною – її історією та культурою.
Земляки теплими словами та врученням цінних подарунків з вітальними адресами висловили глибоку подяку за творчість і радість, які дарують глядачам, слухачам і читачам майстри культури і самодіяльні артисти.

Малых НГ портрет Корисних для творчості подарунків від земляцтва удостоїлися Надія Малих і Ансамбль народного танцю “Радуга”,  Приморський український народний хор ім.А.У.Криля “Горлиця” під керуванням Лариси Москаленко, журналіст і поет Валерія
Федоренко та інші самодіяльні майстри слова, пісні і танцю – українці. Валерия
Особливу подяку від імені всього українського земляцтва Андрій Ардашев висловив спонсорам – колективу ВАТ “Пріморавтотранс” і особисто В’ячеславу Михайловичу Мартиненко.
За словами секретаря земляцтва А.Ардашева, уважне і співчутливе ставлення з боку представників бізнесу до справ цивільних структур в сфері культури, освіти і гуманітарних питань – це фундамент соціальної стабільності – показник зрілості громадянського суспільства в регіоні.Подарки
“Свята відбулися, і культурне життя українців на Тихому Океані триває. Хотілося б, щоб воно залишалося мирним і завжди благополучним” – сказав секретар земляцтва Андрій Ардашев.  Від прес-служби додамо, що і сам секретар земляцтва Андрій Ардашев – автор багатьох ліричних і філософських віршів, що оспівують красу рідної землі і любов до України. Ще з молодих років він є виконавцем авторської та естрадної пісні, хоча, як і всі українці, дуже любить пісню народну.
А. Марко
Прес-служба ПРООУ “Східна Слобода”

Чествование деятелей украинской народной культуры и языка.

Во Владивостоке состоялось чествование украинскимМоскаленко и Ардашев
землячеством работников народной культуры, деятелей украинского языка и славянской письменности, приуроченное к соответствующим Всеукраинским праздникам, ежегодно отмечаемым в ноябре.
НаграждениеСогласно украинским традициям, чествование и выражение благодарности проходило в форме дружеского застолья в банкетном зале ресторана “Синдикат”.
Секретарь Тихоокеанского землячества Андрей Ардашев, а также руководители Приморской организации украинцев “Восточная Слобода” отметили вклад творческих коллективов и их руководителей, а также отдельных  поэтов,  журналистов, публицистов и мастеров народного ремесла в сохранение и популяризацию лучших традиций украинской культуры и искусства, языка и письменности.  Тем, кто словом и творчеством помогает украинцам далеко на востоке не терять связи между собой и своей малой Родиной – ее историей и культурой.
Татьяна и ЛарисаЗемляки теплыми словами и вручением ценных подарков с поздравительными адресами выразили глубокую благодарность за творчество и радость, которые дарят зрителям, слушателям и читателям мастера культуры и самодеятельные артисты.  Полезных в творчестве подарков от землячества удостоились Надежда Малых и Ансамбль народного танца “Радуга”, Приморский украинский народный хор им.А.У.Крыля “Горлица” под управлением Ларисы Москаленко,  журналист и поэт Валерия ВалерияФедоренко и другие самодеятельные мастера слова, песни и пляски – украинцы.
Особую благодарность от лица всего украинского землячества Андрей Ардашев высказал спонсорам – коллективу ОАО “Приморавтотранс”,  и лично Вячеславу Михайловичу Мартыненко.
По словам секретаря землячества А.Ардашева, внимательное и участливое отношение со стороны представителей бизнеса к делам гражданских структур в сфере культуры, просвещения и гуманитарных вопросов – это фундамент социальной стабильности – показатель зрелости гражданского общества в регионе.
“Праздники состоялись, и культурная жизнь украинцев на Тихом Океане продолжается. Хотелось бы, чтобы она оставалась мирной и всегда благополучной” – сказал секретарь землячества Андрей Ардашев.    От пресс-службы добавим, что и сам секретарь землячества Андрей Ардашев – автор многих лирических и философских стихотворений, воспевающих красоту родной земли и любовь к Украине. Еще с молодых лет он является исполнителем авторской и эстрадной песни, хотя, как и все украинцы, очень любит песню народную.
А. Марко
Пресс-служба ПРООУ “Восточная Слобода”

Земляки поздравляют отца-чемпиона 

Известный украинский боксер, наш земляк Иван Редкач стал отцом.Иван Редкач

Уроженец Шостки, в этот раз порадовал своих болельщиков и земляков не очередной победой на ринге, а тем, что в его семье родилась двойня. Друзья и земляки сердечно поздравляют Ивана с этим радостным событием.

Сейчас боксер живет и  тренируется в Лос-Анджелесе,  участвует в боях преимущественно на территории США. Иван выступает на профессиональном ринге, и уже добился значительных высот, завоевав титул чемпиона Америки.  Иван Победитель

Приятно то, что заслуженный боец не забывает и свою малую Родину. Регулярно бывая в родном городе, Иван проводит встречи со спортивной общественностью Сумщины, общается с воспитанниками спортшкол и секций. Сумщина, Слобожанщина, и представители украинской диаспоры за рубежом гордятся достижениями своего  земляка, радуются его успехам, в том числе и на семейном «фронте».

Редакция «Слобожанщины» присоединяется к добрым поздравлениям счастливому отцу.

А. Марко  «East Sloboda»

Активіст українського земляцтва ВАЛЕРІЯ ФЕДОРЕНКО: про те, що…

    Журналіст і поетеса Валерія Федоренко, яка постійно висвітлює Валерияподії української спільноти Примор’я, активно цікавиться життям всього тихоокеанського земляцтва, зустрілася в теле-інтерв’ю програми «Ті, хто …» з Розою Чемерис.
Гордість приморських українців, і найкраща представниця сучасної приморської молоді, (так назвав її секретар Тихоокеанського земляцтва Андрій Ардашев) Валерія Федоренко відверто і по-простому висловилася про:
сильних людей, поезії та журналістиці, інтелектуалів, сучасній освіті, ЗМІ, і авторазборках …
Здатність до самоорганізації – це запорука успіху сучасної молодої людини – вважає Валерія Федоренко. У свою чергу Валерія закликала педагогів і батьків активніше привертати молоді любов до читання, виховувати в дітях допитливість, культивувати прагнення до знань і освіченості.
«Активна життєва і громадянська позиція формується не пафосними промовами або офіційними посадами і званнями, а внутрішнім змістом думок, почуттів і вчинків людини. У нашій Валерії Федоренко з цим все в порядку »- так охарактеризував Валерію секретар земляцтва. «З такою молоддю, ми могли б не хвилюватися за наше майбутнє” – додав Андрій Ардашев.

Прес-служба ПРОО українців
“Східна Слобода”

Про ГОЛОКОСТ в Україні. Річниця вбивства в Бабиному Яру

29 вересня 2016 в Міжнародному конгрес-центрi «Український дім»  вшановуватимуть 75-ту річницю вбивства  в Бабиному Яру.

Канадійський благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч» у співпраці зі Світовим єврейським конгресом, урядом України, а також з іншими українськими та єврейськими організаціями і діячами з діаспори, фінансує ряд вшанувальних громадських заходів в пам’ять про згадані події. Заходи включатимуть молодіжну конференцію, громадський симпозіум, увічнення пам’яті в просторі та вшанувальний концерт.  Як Аушвіц в Польщі, так і Бабин Яр в Україні став головним символом знищення європейських євреїв під час Голокосту.

*******

Украинская песня на берегу Тихого океана

17-18 сентября  во Владивостоке состоятся Девятый Приморский краевой фестиваль украинской культуры «Соловьиная песня» и Шестая Дальневосточная Сорочинская ярмарка. Так центр украинской культуры Анатолия Криля «Горлица» отметит десятую годовщину создания общественной организации.

ГопакТрадиционный яркий праздник объединит сотни самодеятельных артистов, мастеров декоративно-прикладного творчества со всего Приморского края. Выставки декоративно-прикладного творчества, мастер-классы и творческие лаборатории, семейные коллекции и музейные экспозиции, сохраняющие украинские народные ремёсла, традиции и обычаи, передающие богатство и красоту национальной одежды, украинской кухни, и конечно же, песенную и хореографическую культуру украинских переселенцев Приморья украсят Спортивную набережную Владивостока и подарят жителям и гостям приморской столицы незабываемые впечатления.

********

Українці гідно представили себе  на IV Конгресі Народів Примор’я

Лариса и Таня Коваль на КонгрессеУкраїнці, як представники найбільшої діаспори, і нащадки першопоселенців-тих, хто найбільш активно заселяли і освоювали Далекий Схід Росії, традиційно беруть активну участь в діяльності Асамблеї народів Приморського краю.
Цього разу IV Конгрес народів Примор’я, що став ужe щорічним, було проведено Асамблеєю 8 вересня.
Велику роботу з підготовки та проведення цього громадського міжнаціонального форуму виконали активісти Приморської Регіональної Громадської Організації Українців “Східна Слобода” Надія Малих, Галина Єрмак і Лариса Терещенко-Москаленко.

Наши украинцы и ТаняИнтервью Ермак ГГ
Слід зазначити, що представники українського земляцтва у великій і дружній родині громадських активістів з 150 національностей, що населяють Примор’ї, виділяються, не тільки своєю чисельністю, але також активністю і енергією. І це при безумовній повазі і доброзичливості по відношенню до представників інших слов’янських, кавказьких, поволзьких, уральських, сибірських і далекосхідних народностей, мусульманських і буддійських, іудейських релігій, старообрядництва і нетрадиційних вірувань.Владыка в зале суперНадежда Георг Малых в Конгрессе
До учасників Конгресу з вітальним словом благословення звернувся нащадок етнічних українців -вихідці з Полтавської губернії, уродженець села Хороль -єпископ  Владивостоцький і Приморський Веніамін (Пушкар Борис Миколайович)

******

Андрій Ардашев:  У ділових кіл національні кордони – умовні. Ардашев

2-3 вересня у Владивостоці проходить Міжнародний Східний Економічний Форум. Символічним є те, що МВЕФ проходить напередодні зустрічі лідерів «G-20» в Китаї. Програма Східного Економічного Форуму різноманітна і насичена. Переговори, конференції, дискусії, презентації, виставки і навіть еко-марафон …
Секретар Тихоокеанського земляцтва українців Андрій Ардашев  бере участь в заходах, якi проходять в столиці Примор’я  в рамках зустрічі представників бізнес-спільноти, керівників економічних блоків урядів, і лідерів східних держав таких, як В’єтнам, Китай, Республіка Корея, Росія, Японія та інших.

Сіндзо Абе – Прем’єр-Міністр Японії, Володимир Путін – Президент Росії вже провели переговори і виступили перед учасниками Форуму.

Проходять обговорення міжнародних інвестиційних проектів, підписання угод про співпрацю, торгівлі, і обміні технологіями, інноваційної та діловою інформацією.

-Це виявилося хорошою можливістю для очного спілкування з авторитетними громадськими лідерами: помічником генерального секретаря ООН Луїсом Луресом, і іншими керівниками міжнародних організацій. Переважно в даному Форумі беруть участь лідери бізнес-об’єднань, регіональних і національних торгово-промислових палат і транснаціональних корпорацій, міністри економічних блоків країн Азіатсько-Тихоокеанського Регіону – сказав секретар українського земляцтва Андрій Ардашев.   Однак, сьогодні в умовах все більшої глобалізації економічних відносин у ділових кіл національні кордони настільки умовні, а зв’язки компаній, що реалізують великі проекти, настільки взаімопронікающі, що питання державної приналежності фірм і організацій є, як би, другорядним – непрямим критерієм. Економічний розвиток є основою не тільки зміцнення бізнесу, а й основною умовою благополуччя народів. Ринок будівництва, видобутку ресурсів, виробництва товарів і послуг безпосередньо впливає на стан споживчих ринків. Найбільшу динаміку економічного зростання зараз демонструють саме країни сходу. Такі, як Китай, Японія, Індонезія … – зазначив Андрій Ардашев.

На масштаб Форуму вказує те, що  Сіндзо Абе i Володимир Путін  на зустрічі під час Східного економічного форуму обговорили широкий спектр питань, пов’язаних з Сирією, боротьбою з тероризмом і наркотрафіком і, зрозуміло, про проблему «спірних для Японії північних територій» -Куріл. Діалог на ці теми продовжиться, коли президент Росії відвідає Токіо з візитом у відповідь.

-На Курилах і на Сахаліні, як втім і в Японії, живуть тисячі українців, і нам не можуть бути нецікаві ці питання-сказав Андрій Ардашев. Нам, як учасникам міжнародного (міжнаціонального) діалогу, дуже важливим є те, наскільки будуть враховані інтереси наших підприємців, і в кінцевому рахунку – споживачів тих країн, на території яких ці економічні перетворення відбуваються. Наскільки соціально відповідально реалізуються проекти з точки зору створення робочих місць, впливу на світову екологію і демографію регіонів – сказав лідер українського земляцтва.

          ………………………………………….. ……………. А. Марко.. Прес-служба          ПРООУ «Східна Слобода»

Многоголосье украинских хоров сливается в унисон

Украинские организации развивают межрегиональное общение земляческих общин

В средине августа  по приглашению приморских земляков в этот дальневосточный регион России из соседнего  Хабаровского края  приезжала  руководитель украинского хора “Криниця” Наталья Романенко.  Руков хоров во ВладивостокеВ рамках украинских землячеств в России традиционно развиты связи и взаимодействие организаций культурно-просветительской и творческой направленности.  В Хабаровском крае, как и в Приморье, проживают десятки тысяч семей с украинскими корнями. Одной из наиболее ярких представительниц украинского сообщества  хабаровчан и является потомственная  носительница  песенных народных традиций – Наталья Романенко.  Терещенко Н. и Москаленко Л

Многие годы дружбы и совместного творчества связывают участников  украинских народных хоров Хабаровска – «Криниця» и приморского – «Горлиця». Давно дружат семьями, и регулярно приезжают друг к другу в гости земляки-соседи.

В этот раз функции встречающей стороны оказались за приморцами в лице авторитетной в Приморье мастерицы хорового пения Ларисы Москаленко-Терещенко. Руководитель народного хора «Горлица» из Владивостока Лариса Москаленко–Терещенко стояла у истоков  создания центра украинской национальной культуры имени Анатолия Крыля.  Много сил она отдает популяризации и сохранению национальной культуры в Приморье.

  В ходе совместного дружественно-делового визита в города Приморского края – Фокино и Артем из Владивостока  руководители хоровых коллективов Наталья Романенко и Лариса Москаленко пообщались с музыкантами и любителями украинской народной песни в районах Приморья и наметили пути дальнейшего творческого сотрудничества.

Финальным аккордом пребывания хабаровской гостьи в Приморском крае стала рабочая встреча с Председателем  Приморской региональной Общественной организации украинцев «Восточная Слобода»  Андреем Ардашевым. В ходе беседы  состоялся обмен информацией о состоянии дел, как в организациях, работающих в области украинской культуры, так и положения в неформальных земляческих сообществах, не имеющих статусов юридических лиц в России, и в Тихоокеанском регионе.   Ардашев и Терещенко

Собеседники выразили единство мнений по ряду вопросов, касающихся взаимодействия дальневосточных украинских диаспор с общероссийскими  объединениями украинцев, а также углубления диалога на международном  уровне в АТР. Как образно отметил после встречи секретарь Тихоокеанского землячества Андрей Ардашев, многоголосье отдельных организаций землячеств в наших регионах, а также партии небольших неформальных групп украинцев, должно уметь сливаться в унисон, или звучать гармонично.

-При любых условиях, даже находясь так далеко от нашей исторической  Родины, мы не имеем права там, где есть наши земляки, терпеть, и тем более возбуждать грубую какофонию и деструктивный диссонанс, хотя бы потому, что это противоречит традициям истинно-украинской культуры. Это хорошо понимают не только мастера национального песенного искусства, но и украинцы, работающие в сфере образования, науки, предприниматели, спортсмены, религиозные и общественные деятели – сказал после встречи  Андрей Ардашев.

 15 августа с вокзала Владивостока приморские украинцы проводили Наталью Романенко домой – в Хабаровск с самыми теплыми  пожеланиями для земляков в соседнем российском регионе.

Пресс-служба  ПРООУ«Восточная  Слобода»

Багатоголосся українських хорів зливається в унісон

Українські організації розвивають міжрегіональне спілкування земляцьких громад

В середині серпня на запрошення приморських земляків в цей далекосхідний регіон Росії з сусіднього Хабаровського краю приїжджала керівник українського хору “Криниця” Наталія Романенко.

В рамках українських земляцтв у Росії традиційно розвинені зв’язку та взаємодія організацій культурно-просвітницької та творчої спрямованості. У Хабаровському краї, як і в Примор’ї, проживають десятки тисяч сімей з українським корінням. Однією з найбільш яскравих представниць української спільноти хабаровчан і є спадкова носій пісенних народних традицій – Наталія Романенко.

Багато років дружби і спільної творчості пов’язують учасників українських народних хорів Хабаровська – «Криниця» та приморського – «Горлиця». Давно дружать сім’ями, і регулярно приїжджають один до одного в гості земляки-сусіди.

Цього разу функції  приймаючої  сторони  виявилися за приморцами в лиці авторитетної в Примор’ї майстрині хорового співу Лариси Москаленко-Терещенко. Керівник народного хору «Горлиця» з Владивостока Лариса Москаленко-Терещенко колись стояла біля витоків створення центру української національної культури імені Анатолія Криля. Багато сил вона віддає популяризації та збереженню національної культури в Примор’ї.

  В ході спільного дружньо-ділового візиту в міста Приморського краю – Фокино і Артем з Владивостока керівники хорових колективів Наталія Романенко і Лариса Москаленко поспілкувалися з музиками і любителями української народної пісні в районах Примор’я, і намітили шляхи подальшого творчого співробітництва.

Фінальним акордом перебування хабаровської гості в Приморському краї стала робоча зустріч з Головою Приморської регіональної Громадської організації українців «Східна Слобода» Андрієм Ардашевим. В ході бесіди відбувся обмін інформацією про стан справ, як в організаціях, що працюють в області української культури, так і становище в неформальних земляцьких спільнотах, які не мають статусів юридичних осiб в Росії, і в Тихоокеанському регіоні.

Співрозмовники висловили єдність думок з низки питань, що стосуються взаємодії далекосхідних українських діаспор з загальноросійськими об’єднаннями українців, а також поглиблення діалогу на міжнародному рівні в АТР. Як образно зазначив після зустрічі секретар Тихоокеанського земляцтва Андрій Ардашев, багатоголосся окремих організацій земляцтв в наших регіонах, а також партії невеликих неформальних груп українців, повинно вміти зливатися в унісон, або звучати гармонійно.Ардашев и Москаленко

-За  будь-якими умовами, навіть перебуваючи так далеко від нашої історичної Батьківщини, ми не маємо права там, де є наші земляки, терпіти, і тим більше викликати грубу какофонію і деструктивний дисонанс, хоча б тому, що це суперечить традиціям істинно-української культури. Це добре розуміють не тільки майстри національного пісенного мистецтва, а й українці, що працюють в сфері освіти, науки, підприємці, спортсмени, релігійні та громадські діячі – сказав після зустрічі Андрій Ардашев.  Морвокз Ард и Терещ

 15 серпня з вокзалу Владивостока приморські українці проводили Наталю Романенко додому – до Хабаровська з найтеплішими побажаннями для земляків у сусідньому російському регіоні.Лариса и Наталья во Владивостоке

Прес-служба  ПРООУ «Східна Слобода»

Українці Примор’я обговорили актуальні питання

29 червня в місті Владивостоці відбулося відкрите засідання правління Приморської регіональної громадської організації українців «Східна Слобода». Общий план Круг стола
Захід проходив в режимі круглого столу за участю представників православного духовенства і приморських журналістів.
Модератором тематичного обговорення актуальних питань українських спільнот виступив секретар Тихоокеанського земляцтва Андрій Ардашев. Ардашев и батюшка
До зали центральної бібліотеки, де проводився захід, були також запрошені співробітники консульств іноземних  держав, які мали можливiсть відповісти на запитання присутніх українців.
Приурочене це засідання було до Дня Конституції України, який пройшов напередодні і майбутнього Всеукраїнського Хресного Ходу, наміченого на липень.
Традиційно популярними в українському земляцтві є культурно-просвітницька складова. Керівник національного культурно-просвітницького центру «Горлаца» Тетяна Ткаченко та керівник популярного в Примор’ї ансамблю «Веселка» Надія Малих поділилися досвідом ефективної роботи.

Девчата и из ЛНР
Не залишилися без уваги присутніх і питання, пов’язані з сьогоднішнім станом справ на території України, а також ДНР і ЛНР. Земляки з перших вуст дізналися від прибулих звідти співвітчизників, чим там сейчас  живуть слов’яни.
Учасники дискусії обмінялися думками з питань внутрішньої взаємодії громадських структур і земляцтв в цьому далекосхідному краї, а також питань, пов’язаних з формуванням нових майданчиків для розширення організаційної роботи та налагодження комунікації з співвітчизниками в інших країнах Азіатсько-Тихоокеанського Регіону.
Були обговерені проблеми в сфері освіти і виховання молоді.
Секретар Тихоокеанського земляцтва Андрій Ардашев озвучив ідею про організацію викладання української мови студентам з країн АТР в ВУЗах Далекого Сходу Росії.
– Це поки тільки ідея, і її слід опрацьовувати на рівні ректоратів та іноземних консульств. Однак,  уже сьогодні для бурхливо розвиваючихся країн АТР потреби взаємодії з сорока мільйонним ринком України потребують великої кількості фахівців, які володіють українською мовою – заявив Андрій Ардашев.

Прес-служба
«Східна Слобода»

АНОНС:                                 29 червня (середа) 2016 р.

за адресою м. Владивосток вул.Некрасовська, 59-а

(примiщення бібліотеки ім. О. М. Горького) відбудеться відкрите засідання правління  Приморської регіональної громадської організації українців «Східна Слобода» в режимі круглого столу – тематичного обговорення актуальних питань українських спільнот Приморського краю.

Початок засідання  Круглого столу о 16.00

  Запропонованi теми для обговорення :

Про збереження історичної пам’яті та популяризацію традиційних цінностей української родини .

Про поглиблення зв’язків українських спільнот в Азіатсько – Тихоокеанському регіоні .

Правління ПРГОУ «Східна Слобода»

——————————————————————————-

29 июня (среда) 2016г.

в г.Владивостоке по адресу ул.Некрасовская,59-а

(библиотека им. А.М. Горького)  состоится

открытое заседание правления

Приморской региональной общественной организации  украинцев «Восточная Слобода»

в режиме круглого стола – тематического обсуждения актуальных вопросов украинских сообществ  Приморского края.

Начало заседания Круглого стола в 16.00

Темы:

  1. О сбережении исторической памяти и популяризации традиционных  ценностей украинской семьи.
  2. Об углублении связей с украинскими сообществами в Азиатско-Тихоокеанском Регионе.

Правление ПРООУ «Восточная Слобода»

***********************************************************
Ukrainian Fair “Together for Freedom” 2016
Event Timing: August 20th, 2016 Event Address: Gibson Ranch County Park, 8556 Gibson Ranch Park Rd, Elverta, CA 95626 Contact us at (916) 201-0101 or info@ukrainerelief.org

https://docs.google.com/forms/d/1lRoM7r7Q3NhLp3-2qwCfIY370GKGOfMCUCeVC5Tu9ZM/viewform?c=0&w=1

                  *******************************************************

Андрій Ардашев запрошений на Саміт  ООН

Керівник українського земляцтва Андрій Ардашев запрошений до участі в Саміті лідерів Глобального Договору ООН. Традиційно цей Саміт один раз в три роки збирає представників соціально-відповідального бізнесу та лідерів недержавних громадських об’єднань, які беруть активну участь у розвитку та популяризації програм Організації Об’єднаних Націй у всіх регіонах світу і на самих різних майданчиках творчого міжнародного і міжсекторного діалогу.
Запрошення на ім’я Андрія Ардашева направлено виконавчим директором офісу “Глобал Компакт” Ліз Кінго.
Форум відбудеться 22-23 червня в Нью Йорку. Основні заходи відбуватимуться в конференц-залі штаб-квартири ООН.

Прес-служба земляцтва “Слобожанщина”

Ардашеву из ООН

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Presented by the Association of Ukrainians in Geelong

Mother’s Day Dance

Повага і вдячність ветеранам Чорнобилю

 Повагу і вдячність ветеранам Чорнобилю висловив секретар земляцтва Андрій Ардашев.
Перебуваючи у Владивостоці, секретар земляцтва українців Андрій Ардашев, взяв участь в мітингу пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС.  Від імені українців земляцтва він висловив шану і подяку за самопожертву і подвиг ліквідаторів аварії.Хороший митинг

Андрій Ардашев тепло поспілкувався з керівниками приморських і далекосхідних громадських організацій ветеранів-чорнобильців. Він запевнив, що так само, як в Прип’яті і в Чернiговi, їм вдячні люди і у Владивостоці, Сеулі і в Сантьяго і в Токіо.                                Суровы мужики митинг Нащадки народів, які пережили атомні трагедії, так само, як жителі віддалених територій планети, повинні завжди пам’ятати, що в разі таких техногенних аварій, тільки взаємодопомога згладжує біль і важкість втрат. Будемо ж більш уважні і турботливі – сказав Андрій, Ардашев в своєму зверненні.

Рукопаш-гопак для жiнок (Австралiя)

A fantastic health and wellness initiative was started by the Ukrainian Hromada in Geelong. With the help of Rukopash Hopak, weekly self-defense / fitness sessions for women are being run at the Ukrainian Hall.

Фото Luba Pryslak.

Luba Pryslak

Hromada Geelong through Rukopash Hopak kicked off weekly self-defense / fitness sessions for ladies in our community at our Ukrainian Community Hall.

 ————————————————-

Секретар земляцтва Андрiй Ардашев висловив пiдтримку спiввiтчизникам, якi виступають  за збереження традицiйних цiнностей 

ПРО ЗВЕРНЕННЯ  

Уважаемые украинские ученые, деятели искусств, педагогическая и истинно патриотическая элита нации обратились к руководителям государства с требованием не допустить вакханалии безнравственности и интеллектуального растления молодежи.
Вот что сказал по этому поводу поэт Лель Карпенко:
“Повністю підтримую, за винятком слів “З повагою” в кінці тексту звернення. Мені соромно, що з такими закликами ми змушенi виступати від імені нашої національної еліти на адресу наброду тимчасових правителів …”

 Звернення    PROСТОСУНКИ·2 АПРЕЛЯ 2016 Г

Фестиваль культур у Палмерстоні 2016 (Palmerston North)New Zealande

Чергова Перемога Українцiв на Фестивалі Культур

На початку березня Українська Громада Веллінгтонського Округу вже вдруге представляла Україну на щорічному Фестивалі Культур в Палмерстоні (Palmerston North) і вже вдруге отримала найвищу нагороду – приз за найкращий стенд.
І хоча Громада сама має вже чималий досвід у проведенні фестивалів, такий маштабний захід як ФестNZДевчатаиваль Культур, який є одним із найбільших подібних заходів у Новій Зеландії, все ж таки змусив похвилюватися.
До Фестивалю готувалися старано і заздалегіть – не раз обговорювали і радилися, як найкраще представити українську культуру, намагалися зберегти національний колорит і якомога повніше розповісти про Україну новозеландцям.
Цього разу команда від Української Громади була особливо сильною і дружньою – найбільших зусиль доклати родини Ольга і Віталій Воробей, Джефрі та Татьяна Сандерс, Наталя та Міша Степури.
День Фестивалю видався надзвичайно гарним. До українського намету підходило багато ураїнців, знайомилися, розповідали про себе. Деякі з них народились далеко за межами України, але чудово розмовляли українською – це було дуже приємно.
Під керівництвом Ольги Воробей українські господині наготували безліч смачних національних страв, аби частувати відвідувачів – борщ, вареники, голубці, пиріжки, ватрушки, млинці, деруни, тістечка, коржики і навіть маленькі Великодні пасочки. Тож і не дивно, що черга з бажаючих поласувати українськими смаколиками була чималенькою. Підбадьорювала відвідувачів і дотепна картина – реклама борщу, намальована Тетяною Сандерс.NZ Палм
Ну і звісно стіл не буде гостинним та пишним без традиційного короваю. Його на Фестиваль оздобила Алла Смаль – таку красу було шкода їсти, а фотографувати – бажаючих було вдосталь.
Окрім смачних страв на українському стенді відвідувачів приваблювали численні художні вироби, створені талановитими руками наших українських майстринь – Наталі Степури, Тетяни Сендерс, Алли Смаль та Наталі Циганок. Оздоблені орнаментами глечики і торбини, ляльки-мотанки, традиційні українські прикраси – ось лише не повний перелік того, що можна було побачити і придбати на українському стенді.
Лариса Талалуєва познайомила відвідувачів Фестивалю з колекційними українськими марками.
Особливого колориту українському стенду додала мініатюрна експозиція інтер’єру традиційної селянської хати з піччю, лавою, образами і навіть меленькою дитячою колисочкою – чудова ідея і втілення від Тетяни Сендерс.
Бадьорого настрою відвідувачам Фестивалю надала жива музика у виконанні напів-українського гурту Bravo Ensemble, до складу якого входять Саша Гунченко, Христина Зелінська та Еміліо Бертранд.
Ми знаємо, що перемога України на Фестивалі – це результат невтомної праці багатьох членів нашої Громади. Тож щира подяка всім учасникам Фестивалю – родині Воробей, родині Сандерс, родині Степур, а також невтомним помічницям Тетяні Ярошенко, Тетяні Кравчук, Олені Покидько, Ларисі Талалуєвій, Юля Хрипко та Карині Сіалс за гарну працю.
Громада також щиро дякує Джефрі Сандерс за його підтримку і вклад в нашу Громаду.
Для більшості велінгтонців дорога до Пальмерстна була неблизька, проте вони дружно відгукнулися на заклик приїхати і підтримати Україну на Фестивалі. Тож дякуємо кожному із вас, любі друзі!

Another Victory on the Culture Festival
In early March, Ukrainian Gromada of Wellington for the second time presented Ukraine on the annual Culture Festival and for the second time was granted the highest prize – the Best Stall of the Festival.
Even though Ukrainian Gromada itself has extensive experience in organizing festivals, the one in Palmerston North was too big and popular to take easy.
All the preparations to the Festival started well in advance. There was lots of discussions on how to present Ukrainian culture in the best possible way, how to reflect the national spirit and vividly tell New Zealanders about Ukraine.NZ Пальмерстон
This time the team presenting Ukraine on the Festival was especially strong and collaborative. The Vorobey, Sanders, and Stepura committed the most of their effort when preparing for the Festival.
The day when the Festival began was very good. Lots of the Ukrainians visited our stall, stopped to introduce themselves and chat. Some of them, which was a real pleasure to see, were born far from Ukraine but managed to speak the Ukrainian perfectly.
Lead by Olga Vorobey, Ukrainian ladies cooked plenty of delicious national dishes to treat visitors. The menu included borshch, dumplings, pancakes, potato fritters and lots of other yummy goodies. There is no wonder the queue of those willing to try some of the Ukrainian cuisine was rather long. In addition, a nice contribution to borshch promotion was done by a witty picture painted by Tetyana Sanders.NZ Palmers
And of course Ukrainian festive food is hard to imagine without a beautifully decorated bread – palanytsa. This was presented to the Festival by Alla Smal and looked more like a piece of art than food. It was well worth taking photos though!
However, delicious food was not the only attraction of the Ukrainian stall. There were also lots of different craft prepared especially for the Festival by talented Natalya Stepura, Tenyana Sanders, Alla Smal and Natalya Tsiganok.
Larysa Talalueva introduced New Zealanders to the beautiful collection of Ukranian postal stamps.
A special traditional spirit of the Ukrainian stall was created through a miniature exposition of a traditional Ukrainian country house – this was an idea and creation by Tetyana Sanders.
Live music from a half-Ukrainian band Bravo Ensemble (Sasha Gunchenko, Kristina Zelinska, and Emilio Bertrand) created cheerful and energetic atmosphere on the Festival.
We know that Ukrainian victory on the Festival is the result of contribution of many members of Ukrainian Gromada and we are grateful to each of you. Thank you very much to the Vorobey, Sanders, Stepura and also our lovely helpers Tetyana Iaroshenko, Tetyana Kravchuk, Helen Pokydko, Tetyana Kravchuk, Larysa Talalyeva, Julia Khrypko and Corinne Seals.
Especial thank you to Jeffry Sanders for all his help and support of Ukrainian Gromada.
For most of the Wellingtonians a trip to Palmerston North was quite long and tiring but nevertheless, you found time to get there to support Ukraine and we are really grateful to each of you Dear Friends!

ДО УВАГИ   Переселенців і біженців з України             Селянсько-фермерське господарство Монастирьова Анатолія Дмитровича запрошує на роботу спеціалістів та осіб з досвідом в скотарстві та м’ясопереробної галузі для працевлаштування та роботи на тваринницькій фермі ВРХ, і кваліфікованого тракториста-механізатора. Перевага віддається вихідцям з Полтавської, Луганської, Донецької, Харківської та Сумської областей, які прибувають в м.Артьом, Надеждинський і Партизанський райони Приморського краю. Звертатися в приморське відділення земляцтва «Слобожанщина». E-mail: ukrzeman@mail.ru   Тел: 89025295031

ВНИМАНИЮ  Переселенцев и беженцев из Украины  Крестьянско-фермерское хозяйство Монастырева Анатолия Дмитриевича приглашает на работу специалистов и лиц с опытом  в скотоводстве  и мясоперерабатывающей  отрасли для трудоустройства и работы на животноводческой  ферме КРС, и квалифицированного тракториста-механизатора.  Предпочтение отдается выходцам из Полтавской, Луганской, Донецкой, Харьковской и Сумской областей, прибывающим в  г.Артем, Надеждинский и  Партизанский районы Приморского края.  Обращаться в приморское отделение землячества «Слобожанщина». E-mail: ukrzeman@mail.ru Тел: 89025295031

Микола Дупак прилетiв на Сахалiн.
Легендарного украiнського радянського актора зустрiв у аеропорту особисто губернатор Кожемяко.
Николай Дупак прибыл на остров по приглашению главы региона. Здесь актер проведет ряд встреч с творческой интеллигенцией, молодежью, трудовыми коллективами.

Николай Дупак, заслуженный артист РСФСР и Украины, родился 5 октября 1921 года. В 1941 году вступил в народное ополчение. Воевал в кавалерии. Награжден боевыми орденами и медалями. Три раза был ранен, получил инвалидность второй группы. Считается, что Николай Дупак – последний из ныне живущих людей, кто командовал кавалерийским подразделением в условиях реальных боевых действий.                                                                 C 1944 по 1963 год – актер и режиссер театра имени Станиславского. Принял Театр на Таганке, и сделал его самым популярным в СССР, пригласив Юрия Любимова. При непосредственном участии Николая Дупака спроектировано и построено новое здание Таганки. В 80-х годах прошлого столетия оно стало одним из символов Москвы.                                                   Владимира Высоцкого на работу в Таганку Николай Дупак принимал лично. И это именно о нем бард потом сочинил такие строчки:
«Быть иль не быть»?
Мы зря не помарали.
Конечно, – быть,
Но только начеку.
Вы помните, конструкции упали?
Но живы все, спасибо Дупаку.                                                              Фильмография Николая Дупака очень богата. Он снимался в популярнейших советских фильмах: «Железный поток», «Служили два товарища», «Интервенция», «Бумбараш», «Вечный зов», «Единственная дорога», «Гарантирую жизнь», «Баллада о доблестном рыцаре Айвенго» и многих других.
Николай Дупак рассказал, что давно интересуется историей поездки на Сахалин Антона Чехова в 1890 году. И он рад возможности посетить места на острове, связанные с именем великого русского писателя, сообщает пресс-служба правительства Сахалинской области.  http://www.65.media/article/1146746

0.16641800 1447744090 lЖенская делегация центра украинской культуры Анатолия Криля «Горлица»   приняла активное участие в десятом форуме матерей приморского края. Особым вниманием пользовалась у приморских матерей выставка-ярмарка славянских сувениров, которую привезли из Уссурийска супруги Виктория и Юрий Ермоленко. Бурными овациями встречали зрители молодую вокалистку Маргариту Спичка, которая подарила всем мамам украинскую песню. Украинские матери стали участниками акции «материнский покров».

Председателю центра украинской культуры Анатолия Криля «Горлица» Татьяне Ткаченко вручена Благодарность вице-губернатора Приморского края А. И. Ролика – за активную общественную деятельность, участие в реализации социально значимых программ и проектов по профилактике социального сиротства и защите материнства и детства.

Последнее воскресенье ноября в России отмечено особым торжеством – Днём матери. Молодой праздник прочно вошёл в жизнь каждой российской семьи, всё больше и больше утверждая неразрывную связь между крепкой, физически и нравственно здоровой семьёй и сильным государством.

В нашем крае этот праздник неизменно ассоциируется с ярким масштабным событием, которое традиционно проходит накануне – форумом матерей Приморского края. Собственно, можно сказать, что сам форум предвосхитил праздник, поскольку ведёт более раннюю летопись. Накануне нынешнего Дня матери благодаря Приморскому благотворительному фонду «Мама» при поддержке Приморского регионального отделения партии «Единая Россия», администрации Приморского края, многочисленных спонсоров и друзей состоялся юбилейный десятый форум матерей Приморья.

Концертный комплекс «Феско-Холл» ежегодно принимает представительную делегацию лучших из лучших посланниц со всех уголков края. И в это утро нарядные, оживлённые, излучающие улыбки, они собирались в холле Дворца уже с утра. Это и понятно, многие из них преодолели расстояния в несколько часов, чтобы встретиться со своими землячками, обсудить проблемы, важные для всех – для семьи, для села или города, и региона в целом, поделиться своими планами на будущее. Подробнее: http://gorlica.org/activities/news/11-samoe-vysokoe-zvanie-mama

Украинским беженцам предложат поселиться в Сибири и на Дальнем Востоке

Сергей Обухов

Сергей Обухов
Фото: Владимир Федоренко / РИА Новости

Минвостокразвития России поддержало инициативу группы депутатов Госдумы от КПРФ во главе с Сергеем Обуховым, которые просили разработать федеральную целевую программу по добровольному переселению лиц, вынужденно покинувших Украину, на территорию Сибири и Дальнего Востока. Об этом пишут «Известия».                                                                                                                  По данным ведомства, до 2020 года в Дальневосточном федеральном округе будет создано более 50 тысяч рабочих мест, которые могли бы занять украинцы. Ведомство уведомило о своей позиции Федеральную миграционную службу России для дальнейшей проработки вопроса.                                                               Замглавы Минвостокразвития Сергей Качаев выражает поддержку инициативы коммунистов и говорит, что «соответствующая позиция направлена в ФМС».  В перечень территорий приоритетного заселения включены Республика Бурятия, Забайкальский, Камчатский, Приморский и Хабаровский края, Амурская, Иркутская, Магаданская, Сахалинская и Еврейская автономная области.  Депутаты указали, что 31 октября 2015 года закончился льготный режим пребывания украинцев в России, кроме беженцев из Луганской и Донецкой республик. В срок с 1 по 30 ноября 2015 года украинцам-переселенцам необходимо было получить легальный правовой статус на общих основаниях, в противном случае их ждет административное выдворение.   По мнению парламентариев, украинцам, не получившим документы, можно предложить добровольно переселиться восточные регионы, чтобы ускорить развитие этих территорий.

******

Діяльності земляцтва в Примор’ї додадуть офіційний стан.

на-Конгрессе-1024x576На розгляді в регіональному Управлінні Мін’юсту Росії
знаходяться реєстраційні документи для надання офіційного статусу діяльності приморського крила українського земляцтва «Схiдна Слобода». За підсумками зборів представників вихідців з України – жителів Великого Каменя, Владивостока, Артема, Надеждинського та інших районів краю, яке відбулося 29 лютого цього року, підтверджені повноваження виступати в ролі засновників створюваної некомерційної організації активних українців з Великого Каменя (Малих Н.Г.) , Владивостока (Ардашев А.А.) та Артема (Коваль Т.М.). Отримання статусу зареєстрованої юридичної особи значно розширить можливості діючих місцевих громадянських об’єднань земляків-українців, вважають ініціатори.

Анна Марчук

******

Щедрий вечір

Активну участь в культурному та громадському життi спiльнот приймають нашi  українські земляки.

Песни и пляски

Массовка на сцене

Малых НГ портретПостійним учасником фестивалів народних мiстецтв в Китаї, Росії і Кореї є  ансамбль народного  танцю ” Веселка ” під керуванням Надії Малих.

Танцоры ансамбля БК

ярмарка

ЩВ Радуга танцоры

У дні святкування Різдва Христового Центр української культури імені А. Криля, та ансамбль української пісні “Горлия” організували у Владивостоці Приморський щорiчний фестиваль “Щедрий вечір”. Така традицiя триває тут вже понад 11 рокiв.

8 січня 2016 року народні творчі колективи показали святковий концерт.

Щедрый вечер приветствие

Вели заключний  Різдвяний концерт Тетяна Ткаченко і Маргарита Спічка, Маргарита ще зовсім недавно переселилася на поЩедрый вечерстійне проживання на Далекому Сході з України, але вже отримала тут величезне число друзів і шанувальників .
Капелла

У ході святкувань звучала камерна музика, духовни акапельнi спiви, а також  щедрівки, частівки, проводилися демонстрації національних одягів, і ярмарка традиційних слов’янських ремесел.

Вітали учасників гулянь керівники приморських органів Влади. Благословив і привітав учасників з великим святом предстоятель Уссурійської православної пастви.

Калядки

Прес-служба земляцтва “Слобжанщина”

http://kobza.com.ua/gorlycja-vladyvostok/4813-ukrainski-zbory-na-zelenomu-klyni.html

 

«УКРАИНЦЫ НА ДАЛЬНЕМ ВОСТОКЕ: ИСТОРИЯ И СОВРЕМЕННОСТЬ».

 

Дальневосточный федеральный университет, Русское географическое общество, Общество изучения Амурского края, Центр украинской культуры, Анатолия Криля «ГОРЛИЦА» проводят 28 февраля 2014 г. в г. Владивостоке 3-ю Международную научно-практическую конференцию

«УКРАИНЦЫ НА ДАЛЬНЕМ ВОСТОКЕ: ИСТОРИЯ И СОВРЕМЕННОСТЬ», посвященную 200-летию со дня рождения поэта, писателя, художника Тараса Григорьевича Шевченко.

http://kobza.com.ua/

АВАРИЯ  В  ФУКУСИМЕ НЕ ЗАСТАВИЛА УКРАИНЦЕВ возвращаться на Родину.

В Японии в момент аварии находилось1590 граждан Украины, но ни один из них пока не хочет возвращаться на родину

В Японии сейчас 1590 украинцев, но ни один из них пока не хочет возвращаться на родину

МИД ГОТОВ К ЭВАКУАЦИИ, НО ЖЕЛАЮЩИХ НЕТ
 Пока наши соотечественники убегают от радиации на юг, украинское правительство решило организовать эвакуацию соотечественников из Японии. По поручению президента Януковича, в страну Восходящего Солнца в ближайшее время должен быть отправлен самолет.
  – Такое поручение действительно есть, сейчас мы прорабатываем возможности организации переправы,  – сообщили «КП» в МИД Украины. – На сегодняшний день в Японии находится 1590 украинцев. Но пока мы не получали ни одного обращения о желании вернуться на родину. Возможно, люди улетают сами, ведь аэропорты по всей Японии работают в нормальном режиме. Что касается сообщения в СМИ о 40 украинцах, которые, якобы, пропали, это не правда. Таких данных у нас нет.
 Когда верстался номер, «КП» удалось связаться с жителями научного городка Сандай. В нем проживали несколько сотен россиян и украинцев. Во время цунами 10-метровая волна буквально смыла часть город. Не исключено, что на опустошенной территории могли жить и наши соотечественники.
 – Есть ли среди пострадавших украинцы и россияне, никто не знает, – уверяет Геннадий Куприенко, уроженец Черновцов, который работал в Сандайе. – Программисты и ученые из Киева, Харькова, Чернигова жили в соседних домах . К счастью, наши дома после цунами почти не пострадали. Но кто даст гарантию, что никто из наших ученых не находился в прибрежных районах. Там были расположены десятки кафе и ресторанов. Украинцы любили там отдыхать. Так же ходят слухи, что прямо возле берега проживала семья украинского ученого. Сейчас этого дома нет…
 По словам Геннадия, сразу после трагедии большинство украинцев покинули Сандай. А те, что остались уже несколько дней не могут выбраться из разрушенного поселка. Ведь транспорт в эти края уже не ходит.
А В ЭТО ВРЕМЯ
 “Энергоатом” усилила контроль на украинских станциях
 – Мы должны вынести уроки из ситуации на японских АЭС, которая произошла после землетрясения, и сделать свои выводы, – сказал президент компании НАЭК “Энергоатом” Юрий Недашковский, – Не исключено, что придется сместить приоритеты к повышению безопасности украинских АЭС. Директора всех станций должны ужесточить режим работы, уточнить планы эвакуации и взаимодействия с властями.

http://kp.ua/incidents/270817-v-yaponyy-seichas-1590-ukrayntsev-no-ny-odyn-yz-nykh-poka-ne-khochet-vozvraschatsia-na-rodynu

Pacific fraternity Ukrainian