Новинський – Церква живе за своїми законами

У СпасаВесь світ обурений тим, як політиками та шаленими “активіст-добровольцями” чиняться перешкоди проведенню православними РПЦ МП заходів на честь 1030-річчя Хрещення Русі.Лавра

 На початку липня засідав Священний Синод Константинопольської православної церкви, і там не було розглянуто українське питання

А наступне засідання заплановано тільки на кінець серпня. Про це  заявив народний депутат Вадим Новинський. Політик також висловив думку, що до виборів не варто чекати цей документ. «Церква відокремлена від держави, що живе за своїми законами і традиціями, які сформувалися за більш ніж дві тисячі років її існування. І якщо розглядати питання надання автокефалії тієї чи іншої церкви з точки зору церковних законів і традицій, шлях, який обрав президент України і про який оголосив на всю країну — помилковий», вважає він. Більш того, при подальшій ескалації помилкових дій влади, найближчі сто років в Україні точно не буде єдиної Православної церкви», – впевнений політик.

Адже, Новинський нагадав, що до 2016 року на нараді Предстоятелів православних церков у швейцарському Шамбезі був узгоджений документ під назвою «Автокефалія і способи її надання», в якому є два ключових момент – автокефалію може надавати тільки материнська Церква, і це рішення має бути схвалене всіма помісними православними Церквами. Коментуючи ідею створення єдиної помісної церкви в Україні, що лунає з вуст провладних політиків, він зауважив, що «В Україні є Українська православна церква на чолі з блаженнішим Онуфрієм, визнана у всьому світі, в тому числі Вселенським патріархатом. Вона є самокерованою з правами широкої автономії, ні адміністративно, не фінансово не залежачи від РПЦ, але знаходиться з нею в духовній єдності».

Говорячи про лист у підтримку автокефалії, яку нібито підписали близько 10 архиєреїв УПЦ Московського патріархату, в тому числі владика Софроній і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), Новинський повідомив, що ніхто не бачив цих підписів.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *